شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/04/31 17:20:00
سرویس سیاسی
ابراهیمی با اشاره به اظهارات میرتاج‌الدینی:

هیچ‌کس حق ایستادگی در برابر اجرای قانون را ندارد

**نماینده بیرجند در مجلس با اشاره به عدم اجرای قانون کمک به مترو از سوی دولت گفت: قانون باید اجرا شود و هیچ کس نمی تواند جلوی اجرای قانون بایستد و قانون را اجرا نکند.

"حسین ابراهیمی" نماینده بیرجند در مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات معاون پارلمانی رئیس جمهور مبنی بر اینکه دولت قانون کمک به مترو را اجرایی نمی داند، گفت: آنچه مقام معظم رهبری توصیه کرده اند این بود که مجلس شورای اسلامی از دولت حمایت کند و اگر دولت لایحه ای به مجلس ارائه می کند مجلس آن را اصلاح و تکمیل کند و آن را تبدیل نکند.

وی افزود: مقام معظم رهبری همچنین فرمودند که دولت باید قوانین را اجرا کند و هیچ کس و در هیچ شرایطی نمی تواند جلوی اجرای قانون بایستد.

رئیس هیات داوری فراکسیون اصولگرایان مجلس تصریح کرد: یکی از اصول ولایت پذیری تمکین به قانون است و از آنجا که نظام ما نظام ولایی است، قوانین ما خلاف شرع و خلاف دین اسلام نخواهد بود چرا که همه مصوبات مجلس توسط شورای نگهبان با قانون اساسی و شرع اسلام تطبیق داده می شود و اگر ایرادی باشد این نهاد محترم آن را اعلام خواهد کرد.

ابراهیمی گفت: بعد از تایید قانون از سوی شورای نگهبان آن قانون لازم الاجرا می شود اما اگر دولت مشکلی در اجرای آن دارد می تواند مسیر قانونی خود را طی کند. یعنی اینکه پیشنهاد اصلاحی و یا پیشنهاد تکمیلی به مجلس بدهد که مجلس هم آن را بازنگری خواهد کرد همچون مواردی که در گذشته پیش آمد.

وی تاکید کرد: قانون باید مورد احترام همه باشد و همه باید در اجرای آن کوشا باشند.

چهره شاخص اصولگرایان مجلس با توصیه سران سه قوه به ارتباط بیشتر با هم، تاکید کرد: ارتباط بیشتر سران قوا می تواند از بروز اینگونه مشکلات جلوگیری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet