خبرگزاری خانه ملت

هفته دفاع مقدس
1389/04/31 17:24:00
سرویس اقتصادی
نجابت در واکنش به پایان مهلت ارائه اساسنامه شرکت نفت:

تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت ضروری است

**عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این مطلب که سال‌هاست موضوع ارسال اساسنامه شرکت ملی نفت به مجلس از سوی دولت‌ها نادیده گرفته می‌شود، از تشکیل کمیته‌ای ویژه به ریاست سودانی نایب رییس کمیسیون انرژی و چند تن از کارشناسان مرکز پژوهش‌ها برای تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت، خبر داد.

"حسین نجابت" عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه موضوع تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت، در کمیته ای ویژه در حال پیگیری است، گفت: در اساسنامه شرکت نفت، روابط سازمانی و مالی شرکت های تابع وزارت نفت با وزارت نفت و همچنین روابط وزارت نفت با دولت، شفاف می شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این مطلب که ارائه نکردن اساسنامه شرکت نفت سال هاست که سابقه دارد، از امتناع روسای جمهور چند دوره اخیر از ارائه این اساسنامه به مجلس انتقاد کرد و با اشاره به پایان مهلت دولت کنونی نسبت به ارائه اساسنامه مجلس، گفت: امروز در کنار طرح سیاست های اصل 44 و با توجه به اینکه در لایحه برنامه پنجم توسعه، روابط وزارت نفت و دولت شکل جدیدی به خود می گیرد، نیاز به اساسنامه شرکت نفت از هر زمانی بیشتر است.

نجابت با اشاره به اینکه مهلت داده شده به دولت برای تدوین و تصویب اساسنامه شرکت ملی نفت در هیئت دولت، فرصت خوبی برای دولت بود، گفت: دولت این فرصت خوب را از دست داد و حالا مجلس می تواند این اساسنامه را تدوین کند.

وی همچنین افزود: در تدوین اساسنامه شرکت ملی نفت، اسناد بالا دستی و مسائل مربوط به آینده ذخایر نفتی و گازی نیز باید مورد نظر قرار گیرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet