هدر موبایل
1389/04/31 17:32:00
سرویس فرهنگی
بیژن نوباوه:

مسئله انحصار آگهی‌ها به روزنامه ایران حل خواهد شد

**بیژن نوباوه با اشاره به اینکه اعطای انحصار آگهی‌های دولتی به روزنامه ایران، از نظر علمی و فنی کار درستی نیست، گفت: رسانه ها در کشور ما نیاز به کمک دارند و آگهی های دولتی یکی از منابع عمده تامین درآمد رسانه ها هستند.

"بیژن نوباوه وطن" عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، ضمن نادرست خواندن اعطای انحصاری آگهی های دولتی به روزنامه ایران، این نوع تفکر را نادرست خواند و گفت: روزنامه ها بنگاه های کارآفرینی هستند و در هر روزنامه حداقل 20 نفر از افراد فرهیخته و فرهنگی و باسواد، مشغول به کار هستند؛ پس باید کاری کرد که با حمایت از اینها مانع از تعطیلی آنان شد.

نماینده تهران با بیان این مطلب که، من خود صاحب روزنامه هستم، به مشکلات روزنامه داری در ایران اشاره کرد و گفت: ما مثل همه از دولت آگهی میگیریم و اگر خرج روزنامه ها از آگهی ها درنیاید منبع درآمدی جایگزینی برای آن ندارند.

نوباوه با طرح این پرسش که آیا دولت حق داشتن روزنامه دارد یا نه، به بیان این مطلب پرداخت که، دولت طبق قانون باید روزنامه رسمی داشته باشد و اصل داشتن روزنامه عمومی برای دولت جای سوال دارد.

وی با انتقاد به هرگونه انحصار در اعطای آگهی ها به یک یا چند روزنامه خاص گفت: هدف ما باید کمک به مطبوعات باشد، اینکه آگهی ها به یک یا چند روزنامه دولتی یا خصوصی اختصاص داشته باشد، اصولا کار صحیحی نیست؛ چراکه این روزنامه ها دارای برد کشوری نیستند و از نظر فنی هم این موضوع ایراد دارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی با ابراز امیدواری از حل این مشکل گفت: با اطلاعاتی که دارم و بارایزنی هایی که با مقامات دولتی و وزارت ارشاد داشتم این مسئله حل خواهد شد، چون فکر می کنم یک بررسی جامع علمی  بر روی این موضوع انجام نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet