انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/01 09:19:00
سرویس سیاسی
نماینده خاش و میرجاوه:

انسداد مرزها راهکار درستی نیست

**نماینده خاش، میرجاوه و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد: من با انسداد مرزها مخالف بودم و معتقدم ابن تصمیم راهکار درستی نیست.

"حمیدرضا پشنگ" درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، درخصوص دلیل مخالفت خود با انسداد مرزها، گفت: ما مرز را باید به عنوان یک فرصت به حساب بیاوریم نه تهدید تا با ساماندهی مرز نه انسداد آن بسیاری از مشکلات مردم از جمله اشتغال جوان ها را حل نمائیم.

وی با اظهار اینکه اشتغال می تواند کمک بزرگی در راستای توسعه و کاهش ناامنی ها در منطقه باشد، تصریح کرد: در بررسی هایی که از منطقه بعمل آمده اکثر جوان هایی که به دام تروریست ها افتاده و گروهک ها آنها را شکار می کنند ریشه فقر داشته و جوان هایی هستند که فاقد شغل بوده و بخاطر 100 تا 200 هزار تومان اسلحه به دوش می شوند.

پشنگ با اشاره به توسعه بازارچه های مرزی در سیستان و بلوچستان، خاطرنشان کرد: توسعه این بازارچه ها و باز گذاشتن 5 معبر مرزی از اقدامات مثبتی بود که توسط مسوولین نظام و وزارت کشور در منطقه انجام شده و این کمک بزرگی می تواند در راستای امنیت منطقه باشد.

نماینده خاش با انتقاد از برخی شیوه هایی کنونی که برای انسداد مرزها استفاده می شود، گفت: ما اگر بیاییم یک درصدی از این اعتبارات را در مرزهای مختلف به ایجاد کارخانه یا مرکز تولیدی اختصاص دهیم بسیاری از جوان ها در آنجا مشغول کار شده و دید مثبتی که در آن منطقه حاکم است تقویت می شود.

پشنگ با اظهار اینکه دشمن به دنبال این است به هر شکل منطقه سیستان وبلوچستان توسعه نیافته و فقر محرومیت در آنجا حاکم باشد، خاطرنشان ساخت: وقتی که فقر و محرومیت باشد احساس نارضایتی بین مردم بوجود می آید که این به دشمنان ما برای انجام اقدامات تروریستی کمک می کند.

وی واگذاری کنترل مرزها به خود مرزنشینان را از دیگر راه های تقویت امنیت در مناطق مرزی عنوان کرد و افزود: با تقویت مرزنشینان و حمایت از آنها ما می توانیم مرز را کنترل نمائیم.

پشنگ شناسایی معتادان و افراد مرزنشین را یکی دیگر از راه های کنترل امنیت مرزها اعلام کرد و خاطرنشان ساخت: اگر این افراد شناسایی و به آنها گفته شود که شما در قبال مسایلی که در منطقه بوجود می آید پاسخگو هستید؛ کما اینکه قبلا این جوری بوده، ما شاهد کاهش اتفاقات خواهیم بود.

نماینده خاش با اشاره به انفجارهای تروریستی اخیر زاهدان، یادآور شد: این تروریست ها از معابر مرزی نیامده بودند ولی به دلیل اینکه مرزهای ما گسترده است آنها با انواع و اقسام ترفند ها وارد کشور می شوند.

وی با اظهار اینکه باید با انواع و اقسام ترفندها و با ریشه یابی مسائل، دشمن را خلاء سلاح کنیم، اظهار کرد: اگر الان بیاییم بدون مقدمه مرز را ببندیم در واقع به نوعی هدف دشمن را عملی کردیم و عده زیادی در مرز بیکار خواهند شد و این تبعات اجتماعی بیشتری برای کشور دارد که باید سعی کنیم با تصمیمات جامع و قاطع این مضرات اجتماعی را کاهش دهیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet