شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/01 10:25:00
سرویس سیاسی
نماینده اهواز با تاکید براجرای قانون مصوبه مجلس در خصوص مترو

باید در اجرای قانون خواسته‌های شخصی خود را کنار بگذاریم

**عضو هیات رئیسه فراکسیون مدیریت شهری و روستایی با تاکید براجرای قانون درباره کمک به مترو، گفت: دولت طبق فرمایشات مقام معظم رهبری موظف به اجرای قانون است.

"سیدشریف حسینی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، در واکنش به اظهارات معاون پارلمانی رئیس جمهور که گفته دولت قانون کمک به مترو را که از سوی رئیس مجلس ابلاغ شده اجرایی نمی داند، خاطرنشان کرد: در آخرین جلسه ای که نمایندگان خدمت مقام معظم رهبری رفته بودند، معظم له به صراحت تاکید کردند دولت باید قوانین مصوب را که مراحل قانونی خود را طی کرده اجرایی نمایند و کسی نباید بگوید من قانون را اجرا نمی کنم.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ابلاغ قانون کمک به مترو از سوی رئیس مجلس به دلیل امتناع رئیس جمهوری از ابلاغ این قانون، تصریح کرد: ابلاغ این مصوبه از سوی رئیس مجلس کاملا قانونی بوده و باید اجرا شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اظهار اینکه اختلافات موجود برای مترو احتمال دارد مشکلاتی را برای مردم ایجاد نماید، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در بحث و حمل عمومی در شهرهای بزرگ دچار مشکل هستیم، اقداماتی انجام شده برای ایجاد یا توسعه مترو در این شهرها که عدم اجرای قانون باعث ایجاد مشکل برای مردم این شهرها می شود.

نماینده اهواز با اعلام اینکه اظهاراتی مبنی بر این که ما اعتبار برای اجرای قانون نداریم و یا اختلافاتی بین دولت و شهرداری و یا مسئولان مترو وجود دارد جایگاه حقوقی ندارد، خاطرنشان کرد: نباید به این مسائل از سوی مسئولان و ما نمایندگان در مصاحبه ها دامن زده شود که قانون را اجرا نمی کنیم.
وی با بیان اینکه هر سه قوه و سایر دستگاه ها یک هدف مشترک دارند و آن خدمت به مردم است، اظهار کرد: باید در اجرای قانون خواسته های شخصی خود را کنار گذاشته و مستند بحث کنیم و اگر در جایی قانونی مشکل داشت با راه حل قانونی آنرا اصلاح نمائیم.

حسینی با اظهار اینکه قابل قبول نیست که بگوئیم قانونی را به دلیل بارمالی اجرا نمی کنیم، خاطرنشان کرد: اگر طرحی بارمالی داشت توسط شورای نگهبان و یا مجمع تشخیص مصلحت نظام مورد تائید قرار نمی گیرد، در ضمن همه طرح ها و لوایحی که به مجلس ارائه می شود به نوعی دارای بار مالی بوده و برای حل مشکلات کشور است.

وی براین اساس خواستار حل اختلافات میان قوا در پشت درهای بسته شد و اظهار کرد: هیچ کس نباید فکری در جهت اختلال خدمت به مردم داشته باشد و همه باید سعی نمایند که مشکلات مردم را به بهترین نحو حل نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet