انتخابات ریاست جمهوری
1389/05/01 13:45:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون صنایع و معادن:

خصوصی سازی به معنای حراج نیست

**رئیس کمیسون صنایع با انتقاد از ورود شبه دولتی ها در روند اجرای اصل ۴۴، حفظ مدیریت‌ها را بعد از خصوصی سازی، مغایر با روح اصل ۴۴عنوان کرد و گفت: باید در خصوصی سازی به صلاحیت خریداران توجه شود تا خصوصی سازی شکل حراج به خود نگیرد.

"سید حسین هاشمی"  رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از برخی مشکلات در روند واگذاری مدیریت های دولتی، گفت: در واگذاری ها چنانکه در ماده 25 قانون اصل 44 آمده است، خریدار باید صلاحیت اداره مجموعه واگذار شده را داشته باشد؛ این ماده از قانون برای این در نظر گرفته شده که از خصوصی سازی به شکل حراج اموال عمومی جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن با بیان این مطلب که، اجرای نادرست اصل 44باعث بوجود آمدن این مشکلات و ورود شبه دولتی ها به این روند شده است، گفت: قانون شفاف است؛ ماده 25 قانون اصل 44می گوید، کسی که واحدهای قابل واگذاری را خریداری می کند، باید صلاحیت اجرای کار داشته باشد؛ اشتباه نهادهای اجرایی این است که این واحدها را حراج می کنند و صلاحیت ها را در واگذاری مورد نظر قرار نمی دهند.

هاشمی با بیان این مطلب که، در مقایسه واگذاری ایران خودرو با سهام مخابرات، واگذاری ایران خودرو را به روح اصل 44 نزدیکتر می بینم، گفت:  سازمان خصوصی سازی باید روش هایش را عوض کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet