هدر موبایل
1389/05/01 14:29:00
سرویس اقتصادی
نماینده مردم ابهر و خرمدره:

جهش بورس به معنی پیشرفت تمام جوانب اقتصاد کشور نیست

**جهش بورس به این معنی نیست که تمام جوانب اقتصاد کشور حرکتی روبه رشد دارد، بلکه تنها نشان‌دهنده فعال شدن بازار سرمایه است.

"احمد مهدوی" عضو کمیسیون اصل 44 قانون اساسی درباره روند رو به رشد بازار بورس به روزنامه مزردم نو زنجان گفت: یکی از شاخص‌هایی که نشان می‌دهد اقتصاد کشور پویا و رو به پیشرفت است، بازار بورس هر کشور است.

وی ادامه داد: جهش بورس به این معنی نیست که تمام جوانب اقتصاد کشور حرکتی روبه رشد دارد، بلکه تنها نشان‌دهنده فعال شدن بازار سرمایه است.

نماینده مردم ابهر و خرمدره افزود: در همین حال که شاخصهای بازار بورس و سرمایه رشد چشمگیری داشته است، شاهد رکودهایی نیز بوده‌ایم.

وی با بیان اینکه نرخ رشد اقتصادی کل کشور در 4 سال اخیر نزولی بوده است گفت: البته این رکود اقتصادی به مسائل بین‌المللی نیز وابسته بوده و رکود اقتصاد جهانی نیز تأثیر به‌سزایی در این امر دارد.

نماینده مردم ابهر و خرمدره تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل جهش و روند رو به رشد سازمان بورس و اوراق بهادار حضور مؤسسات عمومی و غیردولتی و واریز نقدینگی‌شان در سازمان بورس و اوراق بهادار است.

وی ادامه داد: واریز نقدینگی سازمانهای مختلف در بورس بسیار مفید‌تر از سرمایه‌گذاری این سازمانهای دولتی و یا غیردولتی در مکان‌های غیرمؤثر اقتصادی است.

 مهدوی خاطرنشان کرد: پیشرفت و توسعه بازار بورس قابل تأیید همگان است اما باید تلاش بیشتری صورت گیرد تا تمام شاخصهای اقتصادی کشور نیز روندی روبه رشد پیدا کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet