شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/01 14:41:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

دولت باید از ابتدای مهر هدفمندکردن یارانه‌ها را آغاز کند

**نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون هدفمندسازی یارانه‌ها هنوز اجرایی نشده تبعات قیمتی خود را در جامعه ایجاد کرده است و مجلس قطعا با عدم اجرای رسمی این قانون از ابتدای مهرماه موافقت نخواهد کرد.

"عبدالرضا ترابی" در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص علت تاخیر های دولت در قانون هدفمند سازی یارانه ها و واکنش مجلس در مورد تاخیر دوباره دولت در خصو این قانون تصریح کرد: اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها به این شکل قابل قبول نیست و مجلس قطعا در مقابل آن واکنش خواهد داشت.

وی با اشاره به این که ما 20 هزار میلیارد تومان برای یک سال تصویب کردیم و این در حالی است که دولت بر روی 40 هزار میلیارد تومان نظر داشت تاکیدکرد: زمان اجرای قانون هدفمند سازی بر اساس تصویب مجلس ابتدای سال 89 بود که تا فراهم شدن آیین نامه ها و راهکارها و اجرای آن به صورت آزمایشی  در چند استان به صورت پایلوت مدت زمانی لازم است که تا ابتدای مهر ماه می باشد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه اگر اجرای رسمی این قانون در ابتدای مهرماه آغاز نشود به هیچ وجه برای مجلس قابل قبول نیست گفت: اگر زمان وعده داده شده اولیه دولت را که از ابتدای مهرماه است در نظر بگیریم، همان خواست اولیه دولت به وقوع خواهد پیوست. در واقع دولت در این حالت 40 هزار میلیارد مدنظر خود را گرفته است .

وی افزود: بنابراین تاخیر دوباره در این قانون مورد قبول نمایندگان قرار نمی گیرد و باید از ابتدای مهر 89، دولت این قانون را به صورت رسمی آغاز خواهد کرد.

ترابی در خصوص این که مجلس در خصوص تاخیر مجدد و عدم اجرا از ابتدای مهر ماه دلیل خاصی از دولت نشنیده است گفت: تنها دلیل همان عدم توان اجرا از فروردین ماه بود اما درحال حاضر چنین دلیلی وجود ندارد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر این که با وجودی که هنوز این قانون اجرایی نشده است تبعات آن در کشور دیده می شود گفت: با این که این قانون هنوز اجرایی نشده اما ارزاق عمومی مردم در چنین حالتی  افزایش یافته است چه برسد به این که این اتفاق بیافتاد.

وی گفت: تمامی این نوع افزایش قیمت ها باید ظرف مدت5 سال اتفاق بیافتد و قیمت ها آزاد شوند اما اگر هر کسی بخواهد قیمت ها را افزایش دهد  و هیچ کس هم نظارت نداشته باشد در حق مردم اجحاف می شود.

ترابی افزود: درست نیست که هنوز قانون اجرا نشده با این میزان افزایش قیمت روبرو باشیم که علاوه بر عمل خلاف قانون هدفمند سازی یارانه ها، در حق مردم ظلم بسیاری می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet