خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/01 14:46:00
سرویس سیاسی

حمایت رئیس مجلس ترکیه از تغییر قانون وظایف نیروهای مسلح

**رئیس مجلس ترکیه از پیشنهاد تغییر ماده ۳۵ قانون وظیف نیروهای مسلح این کشور حمایت کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل ازسایت ترکیش ویکلی، محمد علی شاهین رئیس مجلس ترکیه از پیشنهاد کمال قلیچدار اوغلو رئیس کل حزب جمهوری خواه خلق ترکیه برای تغییر ماده 35 قانون وظایف نیروهای مسلح ترکیه حمایت کرد.

محمد علی شاهین با اشاره به اینکه ماده 35 قانون وظایف نیروهای مسلح تاکنون تغییر نکرده است و این مسئله یک نقص به شمار می رود اظهار داشت: بهتر است این قانون تغییر کند.

رئیس مجلس ترکیه تاکید کرد، تغییر این قانون گام مثبتی در جهت توسعه دموکراسی و حاکمیت خواست و اراده مردم ترکیه بر اداره امور این کشور خواهد بود

در ماده 35 قانون وظایف نیروهای مسلح ترکیه بر نقش ارتش این کشور به عنوان محافظ نظام جمهوری مبتنی بر قانون اساسی تاکید شده است.

رئیس کل حزب جمهوری خواه خلق که بزرگترین حزب مخالف دولت اردوغان در مجلس ترکیه به شمار می رود پیش از این اعلام کرد از اقدامات دولت ترکیه برای تغییر قانون مذکور حمایت خواهد کرد

بکر بوزداغ سخنگوی فراکسیون نمایندگان حزب عدالت و توسعه در مجلس ترکیه در واکنش به این اظهارات رئیس کل حزب جمهوریخواه خلق، گفت:‌ حزب عدالت و توسعه این موضع قلیچدار اوغلو را با توجه به مخالفت حزب جمهوری خواه خلق با محاکمه کودتاگران و اصلاحات در قانون اساسی ترکیه، صادقانه نمی داند.

گفتنی است، از ماده 35 قانون وظایف نیروهای مسلح ترکیه به عنوان قانونی نام برده می شود که به ارتش ترکیه اختیار کودتای نظامی را در این کشور می دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet