هدر موبایل
1389/05/01 15:57:00
سرویس فرهنگی
سعدالله نصیری‌قیداری:

آموزش و پرورش نیازمند تحول بنیادین است

**با توجه به ابلاغ سیاست‌های کلی از طرف مقام معظم رهبری که در آن بر تغییر و تحول بنیادین در آموزش و پرورش تأکیدکرده‌اند و این یک خواسته شفاف و بسیار هوشمندانه از سوی ایشان است، مجلس باید در این راستا تدابیری بیندیشد.

"سعدالله نصیری قیداری" نماینده مردم طارم و زنجان در گفتگو با روزنامه مردم نو زنجان با اعلام اینکه تحول بنیادین در آموزش و پرورش الزام سندچشم‌انداز است، اظهارداشت: یکی از این تغییر و تحولات صورت گرفته، بحث تغییر در علم و فناوری طی 50 سال اخیر است که تغییرات زیادی را در زندگی اطراف ما ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه این تغییرات در 4 ، 5 سال اخیر هم شتاب بالایی داشته و کاملاً محسوس و قابل لمس است، اظهارکرد: این تغییرات باعث می‌شود که در 5سال آینده، افق آموزش و پرورش را به‌درستی مدنظر داشته باشیم و فرزندانمان را متناسب با نیازهای روز، تربیت کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به تفاوت آموزش در گذشته و حال، ایجاد ابتکار و خلاقیت را در آموزش‌های فعلی بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در حال و گذشته مبتنی بر حفظ مطلب و حافظه دانش‌آموزان است در حالی که در نظام‌های نوین آموزشی، دانش‌آموزی موفق است که ابتکارو خلاقیت بالا داشته‌باشد.

نصیری افزود: بنابراین، برای تغییر و تحول بنیادین در آموزش و پرورش نیاز است که محتوای دروس تغییریافته و تکنولوژی‌ها و روش‌های تدریس به همراه سطح دانش معلمان ارتقا یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet