شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/01 18:24:00
سرویس بین الملل
ابراهیمی مطرح کرد:

مهم‌ترین راهکارها برای جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی

**ابراهیمی، وحدت شیعه و سنی، ریشه کنی فقر، جلوگیری از ورود افراد بدون مجوز به داخل کشور و استفاده از ظرفیت‌های محلی را از مهم‌ترین راهکارها برای جلوگیری از فعالیت‌های تروریست‌ها دانست.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خانه ملت در خصوص فعالیت های تروریستی شرق کشور و راهکارهای مقابله با آن، اظهار داشت: موضوع تروریست مسئله ای است که نمی توان آن را به طور کامل ریشه کن کرد، اما راه هایی وجود دارد که می شود راه را بر تروریست ها و اقدامات آن بست که نتوانند عمل کنند.

"حسین ابراهیمی" افزود: وحدت شیعه و سنی نباید فراموش شود و مردم باید همواره انسجام خود را حفظ کنند چرا که یکپارچگی شیعه و سنی بسیار مهم بوده و عاملی موثر در خنثی کردن اقدامات و نقشه های تروریست ها به شمار می رود.

وی تصریح کرد: اهل سنت وهابیت را نپذیرفته اند، همان طور که شیعه، بهائیت را نپذیرفته و به همان مقدار که اهل تشیع علیرغم آنکه بهایئت ادعای عمل به مبانی تشیع را دارد، از این فرقه بیزار است، اهل سنت نیز از وهابیت که ادعای عمل به سنت را دارند متنفر و بیزار هستند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ریشه کنی فقر در مناطق آسیب پذیر را از مهم ترین عوامل مسدود کردن راه عملیات تروریستی عنوان کرد و گفت: در محیط های آسیب پذیر که عامل فقر وجود دارد ریشه کن کردن فقر و متعارف ساختن زندگی افراد در آن منطقه و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در منطقه به عنوان مهتمرین راهکار جهت مقابله با عملیات تروریستی و انتحاری است.

وی به ظرفیت های استان سیستان و بلوچستان و نیروی انسانی مفید این منطقه از کشور اشاره کرد و گفت: ما در این استان بندر چابهار را داریم که بایستی با سرمایه گذاری های لازم در این بندر، به فعال شدن هر چه بیشتر آن کمک شود و با توجه به این ظرفیت ها دلیلی ندارد ما در استان سیستان و بلوچستان فقیر داشته باشیم.

نماینده مردم بیرجند با انتقاد از ورود افراد بدون مجوز به کشور از طریق مرزها به ویژه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: چه دلیلی دارد عده ای در قالب کارگر، تاجر، طلبه و ... در این استان بدون مجوز حضور داشته باشند؟ کدام کشور به افراد بی مجوز و بی هویت اجازه ورود به کشورشان را می دهند؟ باید قاطعانه از ورود افراد بدون مجوز در هر قالبی به کشور جلوگیری و ممانعت به عمل آید.

وی جمعیت انبوهی از پاکستانی ها و افغانی ها که به صورت قاچاقی و بدون مجوز وارد کشور شده اند را عامل نا امنی خواند و خاطر نشان کرد: این افراد بدون مجوز وجودشان در کشور باعث ناامنی است.

نماینده بیرجند در خانه ملت، تاکید کرد: علمای اهل سنت و تشیع موضوعات مورد بررسی چون اعتقادی و سیاسی را در بین خواص مطرح کنند نه در بین توده مردم.

وی همچنین گفت: مسئولان باید با مقامات پاکستانی وارد مذاکره شوند و به این کشور اعلام کنند که یا تروریست ها را تحویل دهند یا خود این کشور مجازاتشان کنند و یا اینکه به صورت مشترک دو کشور اعضا و سران این گروهک های تروریستی را شناسایی، دستگیر و به مجازات برسانند.

وی گفت: اقدامات تروریست ها به ضرر هر دو کشور ایران و پاکستان است و اگر به صورت مشترک در جهت ریشه کن کردن کردن آنها اقدام شود قطعا موثرتر خواهد بود و در واقع همکاری مشترک در آخر قطعا باید انجام شود تا به این وسیله بساط آنها در منطقه جمع و ریشه آنها زده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet