هدر موبایل
1389/05/01 18:27:00
سرویس بین الملل
عبدالصمد بابااحمدی میلانی:

ایران در کنفرانس کابل، طرح و برنامه‌های مفیدی ارائه کرد

**بابا احمدی میلانی تاکید کرد ایران با دست پر و با برنامه‌ریزی قبلی در کنفرانس کابل حضور داشت و طرح و برنامه‌های مفیدی به کشور همسایه خود ارائه داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خانه ملت، با اشاره به حضور هیات ایرانی در کنفرانس کابل گفت: بررسی تحولات افغانستان در زمینه‌های مختلف دولت‌سازی و توسعه اقتصادی و امنیت این کشور به همراه بحث آشتی ملی و مبارزه با مواد مخدر از جمله مباحث این اجلاس بود که همکاری‌های منطقه‌ای و پیگیری تعهدات کشورها در اجلاس‌های قبلی نیز مورد تاکید قرار گرفت.

"عبدالصمد بابا احمدی میلانی" در توصیف نقش ایران در این اجلاس با بیان اینکه ایران با دست پر و با برنامه‌ریزی قبلی در این اجلاس حضور یافت، خاطر نشان  کرد: با وجود اینکه وزرای خارجه بیش از پنج دقیقه برای سخنرانی وقت نداشتند وزیر امور خارجه کشورمان 20 دقیقه نظرات ایران را مطرح کرد که توجه به قانون اساسی افغانستان و عدم راهگشا بودن حضور نیروهای خارجی در این کشور از جمله مباحث مطرح شده از طرف وزیر امور خارجه بود.

نماینده مردم لردگان افزود: اعتماد به دولت افغانستان و عدم برخورد گزینشی با تروریسم و افراطی‌گری از جمله دیگر مباحثی بود که در این اجلاس توسط ایران مورد تاکید قرار گرفت.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین گفت: ایران بر برگزاری اجلاس سه جانبه ایران، افغانستان و پاکستان و همچنین اجلاس سه جانبه ایران، افغانستان و تاجیکستان و تعمیم آن به کل همسایه‌ها تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet