ایام محرم 1398
1389/05/01 11:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اکرمی:

باید به نسل‌های بعداز جنگ درباره هشت سال دفاع مقدس آگاهی دهیم

**یک عضو جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: با در اختیار قرار‌دادن خاطرات ایثارگران و مطالعه کتاب‌های تحلیلی در خصوص هشت سال دفاع مقدس، می‌توان به نسل‌های بعد از جنگ آگاهی دهیم که در آن ایام چه اتفاقاتی رخ داده است.

حجت‌الاسلام والسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهارداشت: در سی‌امین سال دفاع مقدس، حداقل باید سه مطلب را دنبال کنیم، اول آنکه اهداف دشمن از تحمیل جنگ تمام‌عیار به کشورمان چه بوده است؟

وی افزود: مطلب دوم این‌که دفاع جانانه و مقدس هشت ساله ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی چگونه به شایستگی و بایستگی انجام گرفت و نکته‌ی سوم هم حفظ دستاورد‌های دفاع مقدس و انتقال آنها به نسل حاضر و آینده است.

این نماینده مجلس با تاکید بر تبیین این سه موضوع در سی‌امین سال دفاع مقدس بر انتقال این مسائل به نسل‌ها بعد از جنگ تاکید کرد و گفت: در مکان‌هایی که جنگ تحمیلی در آنها صورت گرفته موزه‌ها و اماکنی وجود دارد که هر سال کاروان‌های راهیان نور به آن مکان‌ها سفر کرده و از نزدیک میادین، وسعت میادین جنگ و آثار باقی‌مانده از جنگ را مشاهده می‌کنند و می‌توانند متوجه شوند که در هشت سال دفاع مقدس چه اتفاقاتی رخ داده است.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: مسائل دیگر ثبت خاطرات از رزمندگان، شهدا و سایر ایثارگران است که با قرار‌دادن این خاطرات در دسترس نسل‌های حاضر و آینده آنها خواهند فهمید گذشتگان چگونه از این میهن دفاع کرده و چه ایثارها و فداکاری‌هایی داشته‌اند.

وی با اشاره به نوشته‌ شدن برخی کتب تحلیلی در این زمینه گفت: در خصوص چگونگی و علت شروع جنگ توسط دشمن و علت حمایت تمام‌ دنیا از صدام و این‌که چرا این دفاع مقدس هشت سال طول کشید و دشمن به هیچ یک از اهداف خود نرسید، کتاب‌های زیادی نوشته ‌شده است. لذا تحلیل این مسائل، خواندن و شنیدن آنها خود یک ضرورت دیگری است که خوشبختانه در این مورد آثار خوبی وجود دارد و کافی است آنها را مطالعه کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet