هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون انرژی:

توجه به انرژی های نو، دستاورد اصلاح الگوی مصرف است

سرویس دیگر رسانه‌ها
**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح الگوی مصرف، توجه بیش از پیش به بحث انرژیهای نو و جدید را ضروری و در عین حال اجتناب ناپذیر می‌کند.
جمعه 1 مرداد 1389 ساعت 12:02

سیروس سازدار در گفت‌وگو با ایسنا افزود: با توجه به رهنمودها و ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت اصلاح الگوی مصرف در کشور، لازم است نهادهای مختلف نسبت به تغییر رویکردهای مصرفی خود تجدید نظر کنند.

وی اضافه کرد: در این میان با توجه به فناپذیر بودن انرژی های فسیلی، باید دستگاه های مربوطه به خصوص شرکت های فنی ومهندسی نسبت به استفاده بهینه از انرژی های نو توجه خاصی داشته باشند.

سازدار، با بیان این‌که مدیریت الگوی مصرف در کشور متولی خاصی ندارد، یکی از بخش‌های مهم طرح اصلاح الگوی انرژی را تاکید بر لزوم تمرکز در مدیریت مصرف خواند و اظهارداشت: در این زمینه همه باید تلاش کنند؛ چراکه تغییر الگوی مصرف به نفع تک تک افراد جامعه است.

وی با اشاره به برخی اقدامات کمیسیون انرژی مجلس در خصوص اصلاح الگوی مصرف، گفت: از سال گذشته بررسی مساله اصلاح الگوی مصرف انرژی در دستور کار بوده و حتی کمیته‌ای نیز تشکیل شد تا نسبت به تدوین طرح مربوطه اقدام کند.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس ادامه داد: گرچه کمیته مربوطه به جمع بندی هایی رسیده بود، اما با توجه به ابلاغ سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف از سوی مقام معظم رهبری، کمیسیون انرژی مقررکرد، کمیته مربوطه طرح خود را با سیاست های ابلاغی تطبیق دهد و سپس در کمیسیون نهایی شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000