هدر موبایل
1389/05/01 15:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بادامچیان:

اختلاف نظرهای اصولگرایان باید از هم‌اکنون مهارشود

**نایب رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: از آنجا که پیش بینی می‌شود، در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس آینده برخی اختلاف نظر ها در بین اصولگرایان به خاطر نامزدهای مختلف شدت پیدا کند، این مسئله از هم‌اکنون باید مهار شود که جلسه اخیر برخی نهادهای اصلی اصولگرایان مثل جامعتین از این باب بود تا در دوره‌ی آینده با متانت و اخلاق حداکثری اصولگرایان، انتخابات برگزار شود.

اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با ایسنا، وحدت اصولگرایان را لازم دانست و گفت: البته اصولگرایان وحدت کلان دارند و علت هم این است که این جریان دارای اصولی است که مهمترین آن آهنگ ولایت است؛ لذا زمانی که به این مسئله می‌رسند همان چیزی که رهبری نظر دارند را همه با هم لازم دانسته و انجام می‌دهند ولو این‌که در درون آنها اختلاف‌نظر هم وجود داشته باشد.

وی با بیان این‌که در صحنه‌ی سیاست گاهی وحدتی به وجود می‌آید که به اصطلاح می‌توان آن را وحدت اضطراری نامید، ادامه داد: وقتی در رقابت‌های سیاسی احساس می‌شود که گروهی در انتخابات ممکن است به صورت تکی رای نیاورد همه‌ی یک جریان با یکدیگر جمع می‌شوند به ویژه اگر ببینند حریف قوی است، این اتحاد بیشتر بروز پیدا می‌کند.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، ائتلاف‌ها در انتخابات را از این دست دانست و گفت: شاهدیم که در انتخابات گروه‌های مختلف از یک جریان با همه‌ی اختلاف سلیقه‌هایی که ممکن است، داشته باشند با یکدیگر جمع می‌شوند و بر روی یک نامزد تفاهم می‌کنند که در انتخابات اخیر ریاست جمهوری هم این موضوع وحدت اضطراری را شاهد بودیم.

بادامچیان ایجاد وحدت اضطراری را در زمان‌هایی که ضرورت ایجاب می‌کند دانست و گفت: در وضعیت عادی اختلاف‌نظرهایی وجود دارد که وقتی این اختلافات متین مطرح می‌شود مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما بعضا شاهدیم که این اختلاف‌نظرها به کشمکش‌ها و تنازع می‌رسد. مثلا در مورد تجمعی که چند هفته‌ی پیش در مقابل مجلس شکل گرفت، جمعی از اصولگرایان در مقابل مجلس جمع شدند و تعابیر نادرستی مثل کیف انگلیسی را علیه مجلس به کار بردند که البته بعد هم خودشان متوجه نادرست بودن این تعابیر خود شدند، هر چند که اعتراض به دانشگاه آزاد را حق‌ خود می‌دانستند.

نایب رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس، با پیش‌بینی این‌که ممکن است برای انتخابات ریاست جمهوری و مجلس آینده این بحث‌ها در بین اصولگرایان به خاطر نامزدهای مختلف شدت پیدا کند، گفت: این مسئله باید مهار شود و به همین علت هم است که نهادهای اصلی اصولگرایان مثل جامعتین و بعضی بزرگان و شخصیت‌ها به تدریج با هم همراه می‌شوند که در دوره‌ی آینده با متانت و اخلاق حداکثری انتخابات را برگزار کنند.

وی گفت: اگر برخی خارجی‌ها تصور کردند که برخی اختلاف‌نظرهای درونی می‌تواند به آنها فرصت دهد که ما را در تحریم و فشارهای مضاعف قرار دهند ،بدانند که این استراتژی‌شان به شکست منجر خواهد شد.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، با اشاره به جلسه‌ی اخیری که جامعتین برای ایجاد وحدت در بین اصولگرایان برگزار کردند، گفت: پیام این جلسه این بود که باید از حرف‌های پراکنده نسبت به هم دست بکشیم و اگر هم نظر مخالف و یا موافقی روی یک موضوع داریم با نهایت متانت و آرامش صحبت کنیم و آن تندروهایی هم که در بین ما وجود دارند باید از صحنه طرد شوند تا این هدف محقق شود.

بادامچیان وحدت بین اصولگرایان را موجب کار و پیشرفت و ترقی کشور دانست و در عین حال وحدت را در بین این جریان به این معنا ندانست که همه یک حرف واحد را بزنند و گفت: همه اصولگرایان باید در یک چارچوب منظم ولایت اختلاف‌نظرهایشان را با متانت حل کنند و با یکدیگر به انجام وظیفه برسند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet