هدر موبایل
1389/05/02 10:21:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سلیمی:

وحدت کلمه زمینه‌ای برای ایجاد کار و همت مضاعف است

**عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش مجلس وحدت کلمه را زمینه‌ای برای ایجاد کار و همت مضاعف برشمرد و گفت: زمانی که عنصر وحدت هدف استراتژیکی کشور شود همت و کار مضاعف خود را نشان خواهد داد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان و عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات مجلس شورای اسلامی که در خصوص ضرورت وحدت کلمه با فارس گفت‌وگو می‌کرد، بر فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه تأکید کرد و اظهار داشت: وحدت کلمه باعث می‌شود فرسایش انرژی در داخل کشور وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه وحدت کلمه باعث می‌شود تمام ظرفیت نظام مورد استفاده قرار گیرد، گفت: در این صورت است که می‌توانیم در کشور از همه نیروهای وفادار به اسلام، مقام معظم رهبری و قانون اساسی استفاده کنیم.

به گفته این عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش مجلس، وحدت کلمه باعث ایجاد امید، نشاط و تحرک در جامعه و مردم می‌شود؛ چراکه وقتی مردم ببینند از بالاترین تا پائین‌ترین مسئولان کشور یک حرف و سخن را می‌گویند باعث اتحاد آنها می‌شود.

 

* توحید و وحدت کلمه باید مورد توجه قرار گیرد

سلیمی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس یادآور شد: دشمنان نظام زمانی که ببینند که در صفوف متحد ملت و مسئولین خللی وجود ندارد، قطعا ناامید می‌شوند و از اینکه بخواهند ما را مورد تعرض قرار دهند؛ سرخورده و مأیوس خواهند شد.

وی با بیان اینکه تفرقه درون کشور باعث امیدوارتر شدن دشمنان می‌شود، گفت: وحدت کلمه زمینه‌ای برای ایجاد کار و همت مضاعف است.

وی ادامه داد: زمانی که عنصر وحدت هدف استراتژیکی کشور شود همت و کار مضاعف خود را نشان خواهد داد.

نماینده محلات و دلیجان در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با فارس گفت: فرسایش انرژی و هدر دادن توانایی‌های نظام یکی از آرزوهای دشمنان نظام است و آنها امیدوارند که بتوانند در داخل نیروهای نظام یارگیری کنند.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: زمانی که افراد جامعه منسجم باشند دشمن برای بدام انداختن افراد در داخل کشور موفق نخواهند بود و با شکست سنگین مواجه خواهند شد.

وی افزود: توحید کلمه و وحدت کلمه یعنی همه با هم یک حرف را بزنند لذا این موضوع قابل توجه است.

 

* ولایت فقیه مبنای وحدت در نظام اسلامی است

به گفته سلیمی با وحدت کلمه همه خار و خاشاک‌های بر سر مسیر توسعه نظام از سوی دشمنان به کنار می‌رود.

این نماینده مجلس هشتم در ادامه خاطرنشان کرد: زلال وحدت است که توانایی حذف آلودگی‌ها را دارد و دشمنان را به حاشیه می‌کشانند.

سلیمی در خصوص محور و مبنای وحدت یادآور شد: در نظام اسلامی مبنای وحدت ولایت فقیه است و ایشان عمود خیمه نظام هستند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در منازعات درون‌ گروهی فصل‌الخطاب هستند لذا فرمایشات قاطع ایشان باید التزام عملی داشته باشد چرا که این فرمایشات باعث هویت‌بخشی و وحدت می‌شود.

نماینده محلات و دلیجان خاطرنشان کرد: وحدت به معنای این است که گاهی برخی خواسته‌های نفسانی خود را کنار بگذاریم چرا که هرجا اختلاف باشد به قطع، نفسانیات وجود دارد.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش مجلس ادامه داد: در خصوص برخی تحریم‌ها مجلس اعتقاد دارد که باید از همه ظرفیت نظام استفاده کرد. وی ادامه داد: مجلس می‌تواند با استفاده از ظرفیت بین‌المجالس و کشورها، آرمان‌های نظام را منعکس کند.

سلیمی با بیان اینکه مجلس در انعکاس تک صدایی آمریکا در جهان می‌تواند مؤثر باشد، گفت: قوه مقننه با همکاری و همدلی دولت و قوه قضائیه می‌تواند ظرفیت نظام را حداکثر کند و حتما در این زمینه پیشقدم خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet