خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/02 10:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

فعالیت شبه‌دولتی‌ها در فعالیت‌های بخش خصوصی اخلال ایجاد می‌کند

**یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه‌ی مجلس شورای اسلامی، فعالیت شبه‌دولتی‌ها را موجب بروز اخلال در فعالیت‌های بخش خصوصی دانست و گفت: البته از لحاظ قانونی، فعالیت شبه‌دولتی‌ها منعی ندارد، اما چون این بخش‌ها مدیران‌شان توسط دولت‌ها تعیین شده و به نوعی به دولت برمی‌گردند، فعالیت آنها اهدافی که در واگذاری‌ها وجود دارد، را محقق نمی‌کند.

هادی قوامی در گفت‌وگو با ایسنا، با یادآوری این که در بحث واگذاری‌ها ما به دنبال افزایش بهره‌وری هستیم، گفت: وقتی خصوصی‌سازی انجام می‌شود، زیاندهی شرکت‌ها به سوددهی تبدیل شده و یک مدیر کارآفرین بخش خصوصی به دنبال ماده‌ی اولیه‌ی جدید و تنوع در محصول جدید می‌رود که این اتفاق در شبه‌دولتی‌ها بعضا نمی‌افتد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس، با بیان این‌که تاکنون در شرکت‌هایی که به شبه‌دولتی‌ها واگذار شده‌اند، تحول جدی دیده نشده است، گفت: فعالیت شبه‌دولتی‌ها به اهداف خصوصی‌سازی و اهداف واگذاری‌ها آسیب می‌زند.

قوامی گفت: مشکل دیگر فعالیت شبه‌دولتی‌ها این است که اینگونه واگذار کردن‌ها نظارت مجلس به شرکت‌های دولتی، که قبلا از طریق وزراء میسر بود، را کم می‌کند.

عضو کمیسیون اصل 44 قانون اساسی مجلس، با یادآوری این‌که این کمیسیون برای اصلاح قانون، پیشنهادها و پیش‌بینی‌هایی کرده است، گفت: بحث واگذاری به شبه‌دولتی‌ها نیز یکی از مواردی است که در این کمیسیون مورد پیش‌بینی قرار گرفته است و احتمالا اصلاح شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet