هدر موبایل
1389/05/02 10:58:00
سرویس فرهنگی
نماینده شهریار با اشاره به قیمت بالای اینترنت در کشور:

تعادل قیمت‌ها در گرو اجرای درست اصل 44 است

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: به هرمیزان که حوزه ارتباطات و دامنه استفاده مردم از اینترنت در کشور گسترش یابد، سرعت رشد در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی بیشتر خواهد بود.

"حسین گروسی" در گفت ‌و گو با خبرگزاری خانه ملت، درباره علت بالا بودن تعرفه اینترنت در ایران نسبت به سایر کشورها، گفت: یکی از کارهایی که می‌تواند قیمت‌ها را  در بخش‌های مختلف از جمله حوزه ارتباطات در کشور متعادل کند، اجرای درست سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی است.

وی افزود: با واگذاری شرکت‌ها به بخش خصوصی و رقابتی کردن فضا، به طور طبیعی قیمت‌ها متعادل می‌شوند و این مسئله صرفا مختص بحث تعرفه اینترنت نیست؛ چرا که به طور مثال در موضوع سیم‌کارت‌های همراه مشاهده شد تا زمانی که اپراتور دوم فعال نبود، قیمت سیمکارت بسیار بالا بود، ولی ورود اپراتور دوم قیمت‌ها را متعادل کرد.

نماینده مردم شهریار در خانه ملت در این ارتباط که آیا در برنامه پنجم الزاماتی برای کاهش این تعرفه از سوی دولت در نظر گرفته شده، اظهار کرد: به لحاظ اینکه در این برنامه بحث دولت الکترونیک به شکلی جدی مدنظر قرار گرفته است، باید بسترهای استفاده راحت‌تر عموم از اینترنت را در کشور فراهم کنیم.

گروسی توسعه ارتباطات را پیش‌زمینه توسعه اقتصادی کشور عنوان کرد و یادآور شد: به هرمیزان که حوزه ارتباطات و دامنه استفاده مردم از اینترنت در کشور گسترش یابد، سرعت رشد در حوزه‌های مختلف به ویژه اقتصادی بیشتر خواهد بود.

این نماینده مجلس هشتم درباره اینکه چرا دولت با وجود درخواست‌های مکرر و ضرورت امر، هنوز اقدام به کاهش تعرفه اینترنت نکرده است، گفت:  همان‌طور که در ابتدای سخن گفته شد، باید اصل 44 قانون اساسی با سرعت و به دقت اجرایی شود ولی در حال حاضر این امر به کندی انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به فراهم‌شدن زیرساخت‌های مربوط به حوزه ارتباطات در کشور از جمله شبکه ملی فیبر نوری از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال‌های اخیر، متذکر شد: در واقع ریل‌گذاری در این حوزه انجام شده و اکنون وقت آن است که همه دستگاه‌ها و نهادها  در جهت تحقق دولت الکترونیک، خود را در این مسیر قرار دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet