خبرگزاری خانه ملت

شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/02 11:05:00
سرویس فرهنگی
نماینده ناظر مجلس:

شورای عالی آموزش و پرورش استثنایی تاکنون تشکیل نشده است

**علی رغم آنکه آموزش و پرورش استثنایی کشور نیاز مبرم به رسیدگی و نظارت بیشتر دستگاه های مربوطه دارد. اما در این خصوص شاهد کوتاهی و بی توجهی های بسیاری از سوی وزارتخانه آموزش وپرورش بوده ایم.

"امیر طاهر خانی" عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس که مسئولیت تشکیل شورای عالی آموزش و پرورش استثنایی را بر عهده دارد در این رابطه به خانه ملت گفت: این شورا متاسفانه هیچ وقت علی رغم پی گیری های ما تشکیل نشد. ما مکررا در این رابطه از مسئولان آموزش و پرورش خواستیم که نسبت به تشکیل این شورا اقدام نمایند اما انگار مسئولان آموزش و پرورش اعتقادی به تعامل با مجلس در این خصوص ندارند. گرچه همه ما می دانیم که آموزش و پرورش استثنایی نیاز به نظارت و توجه ویژه ای هم از سوی نمایندگان و هم از سوی وزارتخانه دارد. اما تا کنون وزیر آموزش و پرورش نتوانسته زمانی برای تشکیل جلسه در این راستا برای نمایندگان بگذارد.

امیر طاهر خانی در ادامه در پاسخ به این سوال که معاونت استثنایی آموزش و پرورش در این راستا اقدامی انجام داده است یا خیر ؟ گفت: همانطور که می دانید "سوسن کشاورز" معاونت استثنایی وزارت آموزش و پرورش را بر عهده دارد که در این رابطه به ما اظهار داشت که باید جلسات با حضور وزیر باشد اما همانطور که عنوان کردم جلسات تشکیل نشد و همچنان مشکل عدم نظارت مجلس بر آموزش و پرورش استثنایی پا برجا باقی مانده است. شاید بیراه نباشد اگر خواستاراین موضوع باشیم که آموزش و پرورش نسبت به آموزش و پرورش استثنایی توجه نشان دهد و نمایندگان را در جریان چگونگی فعالیتها و مشکلات در این معاونت قرار دهد. شورای عالی آموزش استثنایی می تواند برای دانش آموزان استثنایی کشور خدمات ارزنده ای را به ارمغان بیاورد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet