خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/02 11:32:00
سرویس فرهنگی

برگزاری 4 جلسه توسط کمیسیون فرهنگی برای ساماندهی نمازخانه‌ها

**با توسعه راه های کشور کمیسیون فرهنگی به وزارت راه اعلام کرد که نسبت به ساخت و تجهیز نمازخانه های میان راهی دقت نظر داشته باشد. اما این مهم در برنامه توسعه سوم و چهارم محقق نشد .

"جواد آرین منش" نایب رییس کمیسیون فرهنگی در این راستا به خانه ملت گفت: وزیر راه به کمیسیون فرهنگی دعوت شد تا در جهت ساماندهی نمازخانه های بین راهی مورد نیاز در جاده های کشور توضیح دهد. در برنامه سوم و چهارم توسعه این مهم در راه های کشور تحقق پیدا نکرد.

وی افزود: در برنامه سوم و چهارم ما این مهم را بر دوش وزارت راه و نفت گذاشته بودیم مبنی بر اینکه این وزارتخانه ها موظف هستند تا به منظور تسهیل در دسترسی مسافران به اماکن مذهبی تمام تلاش خود را به کار گیرند .

نایب رییس کمیسیون فرهنگی در ادامه گفت :کمیسیون فرهنگی خواستار شد تابا انجام هماهنگی های لازم از محل اعتبارات عمرانی یا جاری اقدام به احداث مسجد و نمازخانه و نیز نگهداری و مدیریت این اماکن در پایانه ها ی مسافربری و پمپ بنزینهای بین شهری شود . علی رغم اینکه در ده سال گذشته متاسفانه بسیاری از راه هاجدید الاحداث بودند اما همه این راه های جدید فاقد امکانات برای نمازگزاران و مسافرین در بین راه ها هستند .

به گفته وی کمیسیون فرهنگی تا کنون 4 جلسه در جهت ساماندهی نمازخانه ها ی موجود با وزارت راه ،نفت و سازمان میراث فرهنگی برگزار کرده است .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet