هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینیان با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس:

این طرح تصمیم‌گیری و قانونگذاری نمایندگان را با دید فرا منطقه‌ای و ملی افزایش می‌دهد

سرویس دیگر رسانه‌ها
**رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: با استانی شدن انتخابات مجلس، نمایندگان بیش از گذشته با نگاه ملی و فرامنطقه ای وظایف ذاتی خود را در قانون گذاری و تصمیم گیری پیگیری می نمایند.
شنبه 2 مرداد 1389 ساعت 11:38

روح الله حسینیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استانی انتخاب شدن نمایندگان با هدف تصمیم گیری و قانون گذاری نمایندگان با یک دید ملی، فرامحلی و فرا منطقه ای و همچنین بالاتر رفتن کارایی نمایندگان مطرح شده است.

وی با اشاره به مشکلات نمایندگانی که به صورت محلی و از حوزه های فرعی انتخاب می شوند ادامه داد: این نمایندگان در قبال کوچکترین مسائل جزئی و اجرائی مردم حوزه انتخابیه خود مورد سوال قرار می گیرند، و از طرف دیگر این قسم از نمایندگان خانه ملت باید در حوزه قانون گذاری نیز با یک دید ملی به امور توجه داشته باشند، بنابراین تعارض موجب شد که نمایندگان راهکار و ساز و کار مناسبی برای حل این تعارض پیدا کنند.

حسینیان با بیان اینکه انتخابات محلی و استانی همزمان با هم اجرا می شود اذعان داشت: به موجب این طرح نماینده در شهرستان و یا روستای خود ثبت نام می کند و همزمان علاوه بر حوزه فرعی خود در کل استان نیز دست مردم باز است که به وی رای دهند.

رییس کمیسیون شوراها با بیان اینکه نماینده باید حداقل 20 درصد آراء منطقه و حوزه فرعی خود را کسب نماید خاطر نشان کرد: نماینده ابتدا باید 20  درصد از آراء منطقه ثبت نامی خود را کسب کند و در حوزه انتخابیه استانی نیز هر کاندیدایی بیشترین رای را آورد به ترتیب به عنوان نمایندگان استان مربوط معرفی خواهند شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000