شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/02 11:43:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کرمانشاه:

تصمیمات خوبی برای رفع تعطیلی پالایشگاه آناهیتا اتخاذ شده است

**نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: پالایشگاه آناهیتا مصوبه سفر اول هیات دولت به استان است، اما به علت عدم پرداخت سهم تامین اجتماعی (یکی از سرمایه گذاران این طرح) به حالت تعطیلی درآمده، مقرر شد مبلغ ۶۰ میلیاردتومان پرداخت شود تا کارها ادامه یابد.

جهانبخش امینی، عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سفر چندی پیش اعضا کمیسیون انرژی مجلس به استان کرمانشاه و جلسه‌ای با حضور وزرای نفت، نیرو، رفاه و استاندار و جمعی از مدیران استان گفت: این جلسه به منظور بررسی وضعیت پروژه های مشکل داری که در سفر اعضا کمیسیون انرژی مجلس مورد بازدید قرار گرفت، برگزار شد که نتایج خوبی داشت.

امینی گفت: در این جلسه در خصوص پالایشگاه آناهیتا که مصوبه سفر اول هیات دولت به استان است، ولی به علت عدم پرداخت سهم تامین اجتماعی (یکی از سرمایه گذاران این طرح) به حالت تعطیلی درآمده بحث و تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

وی افزود: در این خصوص پس از توضیحات وزیر نفت و اعضا کمیسیون انرژی و استاندار، این نتیجه حاصل شد که در آینده نزدیک از سوی سرمایه گذاران این طرح مبلغ 60 میلیارد تومان پرداخت شود تا کارها ادامه یابد.

امینی اظهار داشت: با توجه به این‌که شاخص گازرسانی به استان از میانگین کشور پایین تر است، بگونه ای که تنها 14 شهر و 122 روستای استان از نعمت گاز برخوردارند و این‌که گاز ورودی به استان جوابگوی نیازها نیست، در این جلسه مقرر شد در تکمیل خط انتقال 56 اینچ گاز به کرمانشاه تسریع شود تا محدودیت گازرسانی به شهرها و روستاهای استان از بین برود.

نماینده کرمانشاه، توسعه، مطالعه و اکتشاف در حوزه میادین نفتی استان را از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد و گفت: با این اقدام جای امیدواری است که بخش زیادی از خوراک پالایشگاه آناهیتا از استان تامین شود.

امینی تامین منابع ارزی و ریالی مورد نیاز شرکت پلیمر کرمانشاه و تسریع در اجرای خط انتقال تامین مواد اولیه این شرکت را از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه ذکر کرد و افزود: مقرر شد شرکت پلیمر کرمانشاه آذر امسال راه اندازی شود.

وی تک خوان کردن کنتورهای برق روستایی استان، احداث پست 63 کیلو ولت در بخش سرفیروز آباد به منظور جلوگیری از نوسانات برق در این منطقه و پرداخت مبلغ 10 میلیارد تومان از سوی وزارت نفت برای پژوهشگاه نفت که از مصوبات سفر دوم دولت است را از دیگر مصوبات این جلسه برشمرد.

امینی گفت: در مجموع هر آنچه خواست ما بود را مسئولین مربوطه متعهد شدند که اجرا کنند و سفر اعضا کمیسیون انرژی و این جلسه نتایج بسیار مثبتی برای استان داشت.

نماینده مردم کرمانشاه با اشاره به سفرهای چندی پیش اعضا کمیسیون های امنیت ملی و عمران به استان نیز گفت: در پی آنیم با تداوم این سفرها زمینه توسعه بیش از پیش استان را فراهم کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet