ایام محرم 1398
1389/05/02 11:48:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بهبهان:

با انتقال شرکت‌ نفت به خوزستان، دیگر مدیریت‌ پروازی معنا ندارد

**نماینده مردم بهبهان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به استان خوزستان حق اساسی این استان است و انتقال این شرکت به استان‌های دیگر منطقی نیست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحاجی محمد موحد در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب اظهار داشت: این انتقال دارای ابعاد مختلفی از جمله اثرگذاری در مدیریت و ارتباطات نفتی است و می‌تواند در ایجاد تحول در بخش نفت موثر باشد.

وی افزود: با انتقال دفتر مرکزی شرکت نفت به خوزستان، دیگر مدیریت پروازی، تلفنی و فاکسی معنا پیدا نمی‌کند و این مدیریت به یک مدیریت حاضر در صحنه تبدیل می‌شود.

موحد تصریح‌ کرد: با توجه به این‌که بخش بزرگی از مناطق نفت‌خیز کشور در استان خوزستان قرار دارد به صورت طبیعی باید عمده شرکت‌ها و مجموعه‌های وابسته به نفت در استان خوزستان متمرکز شود.

نماینده بهبهان کاهش بار کاری استان تهران را نخستین و بزرگ‌ترین امتیاز انتقال شرکت‌ها از این استان به استان‌های دیگر دانست و خاطرنشان کرد: دلیل و انگیزه گرایش برخی از افراد به سمت استان تهران این است که آن‌ها مدعی هستند که در تهران اشتغال وجود دارد. زمانی که شرکت‌ها به استان‌های مربوطه منتقل شود این افراد از استان تهران به استان‌های دیگر مهاجرت می‌کنند.

موحد اظهار کرد:‌ با انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به استان خوزستان امکاناتی در استان متمرکز می‌شود و هم‌چنین زمینه اشتغال در استان فراهم شده و اشتغال به استان خوزستان بازمی‌گردد. جلوگیری از خروج بی‌رویه نیروی انسانی از خوزستان به تهران از دیگر مزیت‌های این انتقال محسوب است.

وی با بیان این‌که انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به استان خوزستان تحولی اساسی در این استان ایجاد می‌کند، افزود: خروج شرکت‌ها از استان تهران نه تنها بخشی از حجم‌کاری این استان را کاهش می‌دهد بلکه به همان نسبت برای استان‌هایی که شرکت‌ها به آنجا منتقل خواهد شد می‌تواند امتیازات و ویژگی‌هایی ایجاد کند.

موحد تصریح‌ کرد: موضوع خروج شرکت‌هایی که بی‌جهت و بدون دلیل در استان تهران متمرکز شده‌اند حرکتی بود که توسط رییس‌جمهور در ابتدای ورود خود به ریاست جمهوری مطرح شد. این موضوع امیدی را در کشور به‌وجود آورد اما تنها درحد حرف باقی ماند و شرکت‌ها به روش‌های مختلف از اجرای این دستور خودداری کردند.

وی عنوان‌ کرد: چندسالی گذشت آن امیدی که در کشور اجرایی شدن این دستور به وجود آمد به یاس تبدیل شد تا این‌که اخیرا رییس‌جمهور مجدد این موضوع را پی‌گیری کرده و برای اجرای شدن آن قرص و محکم وارد شده‌اند. به نظر بنده این موضوع کار بسیار خوبی است و اجرای آن در سطح کلان کشور نیز امری ارزشمند محسوب می‌شود و همه باید از این فکر و کار حمایت کنند.

نماینده مردم بهبهان در مجلس گفت: بنده انتقال دفتر مرکزی شرکت ملی نفت ایران به استان خوزستان را موضوعی ارزشمند و پسندیده می‌دانم و معتقد هستم همه باید از این موضوع دفاع کنند تا این کار عملی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet