ایام محرم 1398
1389/05/02 11:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده مردم قوچان و فاروج:

نیازمند وفاق عمومی حول محور ولایت فقیه بین جناح‌های مختلف و قوای سه گانه هستیم

**نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: اختلافات بین دولت و مجلس طبیعی و ماهوی است، هر چند برخی رسانه‌ها تلاش دارند به این اختلافات دامن بزنند.

نصرالله کمالیان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: رسانه‌هایی که سعی می‌کنند ارتباط دولت و مجلس را تیره نشان دهند و از کاه، کوه می‌سازند، بایستی از این قبیل رفتارهایشان پرهیز کنند، زیرا در حال حاضر ما نیازمند وفاق عمومی حول محور ولایت فقیه بین جناح‌های مختلف و قوای سه گانه هستیم.

وی تصریح کرد: رفتار و گفتار اعضای هر یک از قوای سه گانه نباید به گونه‌ای باشد که شبهه این اختلافات را ایجاد کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در تبیین ارتباط دولت و مجلس ادامه داد: وظایف دولت و مجلس کاملا مدون و مشخص است. همان طور که در مجلس همه نمایندگان موافق تصویب یک قانون نیستند، طبیعی است که بین قانون گذار و مجری قانون هم اختلاف سلیقه‌هایی پیش آید.

به گفته وی از جمله مسائلی که بعضا بین دولت و مجلس ایجاد اختلاف می‌کند و بایستی مرتفع شود مسئله آیین‌نامه‌هایی است که در دولت مصوب شده، اما به مجلس اعلام نمی‌شود و اغلب نمایندگان از طریق اخبار منتشر شده در جراید از مصوبات دولت مطلع می‌شوند.

کمالیان افزود: این مساله به نوعی نشان از عدم همکاری کافی دولت و مجلس است که اعتراض بسیاری از نمایندگان را به دنبال دارد، زیرا آیین‌نامه‌ها شیوه اجرای قوانین مصوب مجلس را تعیین می‌کنند و اگر به نظر نمایندگان دارای اشکال باشند، طبیعتا منجر به پیشنهاد، سوال و تذکر خواهد شد.

وی به لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد و افزود: در خصوص این لایحه چندین بار آیین‌نامه‌هایی پیرامون مساله‌های خوشه‌بندی، دهک‌ها، استان‌های مختلف و غیره مطرح شد، اما هیچ یک از این آیین‌نامه‌ها به مجلس نیامد تا مورد مطالعه نمایندگان قرار گیرد که این قبیل مشکلات باید هر چه سریعتر از سوی دولت رفع شود.

نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کنار بیان اختلافات برخی اختلافات دولت و مجس که غالبا طبیعی است، نباید همکاری‌های گسترده این دو قوه مانند ارتباط کاری نزدیک کمیسیون‌های مختلف مجلس و وزارتخانه‌ها را نادیده گرفت.

به گفته وی اگر آن طور که عده‌ای می‌گویند همکاری صمیمانه‌ای بین دولت و مجلس وجود نداشته باشد، قاعدتا بایستی حضور وزا، معاونینشان یا کارشناسان وزارتخانه‌ها در جلسات کمیسیون‌های مجلس کمرنگ باشد، حال آنکه چنین مسئله‌ای حداقل در حال حاضر مشاهده نمی‌شود.

کمالیان فضای عمومی کشور را برغم وجود برخی مشکلات، فضایی طبیعی و با ثبات دانست و در خصوص حوادث پس از انتخابات گفت: در حوادث سال گذشته خوشبختانه نیت‌های سوء برخی افراد ناکام ماند و کشور بدون آنکه آسیب‌های جدی ببیند، ثبات خویش را حفظ کرد، طوری که می‌توان گفت مشکلات آن برهه زمانی مرتفع شده، اما هنوز جای زخم آن باقی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet