هدر موبایل
1389/05/02 11:51:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تبریز:

فعالیت‌های سایپا در تبریز گسترش می‌یابد

**نماینده مردم تبریز،‌آذرشهر و اسکو از توسعه فعالیت های گروه صنعتی سایپا در تبریز خبر داد.

رضا رحمانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: هیات عالی رتبه سایپا، طی سفری از واحدهای صنعتی تولید قطعات خودرو بازدید و توانمندی های استان در این حوزه را ارزیابی کردند.

وی افزود: پس از بررسی این هیات، توافقات اولیه جهت امضای تفاهمنامه‌ای برای افزایش فعالیت های گروه سایپا در تبریز انجام و بررسی های لازم جهت توسعه فعالیت های این گروه انجام شد.

وی با اشاره به توانمندی‌های آذربایجان شرقی در صنعت خودرو و قطعه سازی،‌ مونتاژ خودرو را حلقه مفقوده این صنعت عنوان و اضافه کرد: با سفر این هیات صنعتی به استان، زمینه افزایش فعالیت‌های سایپا در تبریز فراهم گردید که امید است با برنامه ریزی دقیق به سر انجام برسد.

نماینده مردم تبریز،‌ آذرشهر و اسکو عنوان داشت: آذربایجان شرقی و تبریز به عنوان قطب صنعتی خودرو و قطعه سازی کشور می تواند همکار خوبی برای گروه های خودرو ساز بوده و نقش موثری در رشد صنعت خودروی کشور ایفا نماید.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ابراز داشت: نزدیک به 100 درصد قطعات خودرو در آذربایجان شرقی توسط قطعه سازان تولید می شود که قادر است بازوی توانمندی برای صنعت خودرو باشد.

رحمانی افزود: علاوه بر صنایع مربوط به خودرو سازی،‌ وجود شهرک فناوری قطعات خودرو، خوشه صنعتی خودرو سازی و شرکت های فنی و مهندسی طراحی قطعات خودرو در آذربایجان شرقی مزیت بزرگی برای خودرو سازان به شمار رود.

وی تصریح کرد: هر خودرو سازی از این توانمندی ها استفاده کند، منتفع خواهد بود که این امر باعث نفع بردن مردم نیز می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet