ایام محرم 1398
1389/05/02 11:45:00
سرویس سیاسی

رئیس پارلمان یونان: چاره‌ای جز ریاضت اقتصادی نداریم

**پتسالنیکو، رئیس پارلمان یونان اعلام کرد دولتش چاره‌ای جز اجرای طرح ریاضت اقتصادی ندارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "لوتام فیلیپ پتسالنیکو" رئیس پارلمان یونان در مصاحبه با روزنامه سوییسی لوتام در حاشیه نشست روسای پارلمان های جهان در خصوص طرح های دولت و پارلمان برای بهبود وضعیت اقتصادی بحران‌زده این کشور گفت: پارلمان در حال حاضر دو طرح برای اصلاح سیستم کار و بازنشستگی در دست بررسی در پارلمان دارد که می‌تواند تغییرات قابل ملاحظه‌ای را در ساختارهای اجتماعی کشور به وجود آورد.

لازم به یادآوری است یونان از جمله کشورهایی است که بیشترین میزان خسارت و ضررهای مالی و اقتصادی را از بحران اقتصادی متحمل شده است به گونه‌ای که دامنه بحران اقتصادی دراین کشور به حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی نیز کشیده شده و این کشور را به مرز سقوط رسانده بود. کمک های مالی اتحادیه اروپا و آلمان این کشور را تا حد زیادی از صدمات جبران‌ناپذیر نجات داد.

پتسالنیکو در پاسخ به این سوال که شهروندان یونان چگونه با طرح ریاضت اقتصادی کنار آمده‌اند، گفت: تصمیم دولت برای اجرای این طرح واقعا دردناک است، اما چاره‌ای جز اجرای این طرح نیست و برای نجات اقتصاد کشور باید آن را عملی کرد.

وی گفت: حقوق کارمندان در بخش دولتی 10 تا 20 درصد کاهش داشته است.

رئیس پارلمان یونان بر این اعتقاد است که اگر مردم به دقت بحران اقتصادی حاکم بر جهان و اروپا را درک کنند، درخواهند یافت که یونان چاره‌ای جز اجرای طرح ریاضت اقتصادی ندارد تا بتواند با کسر بودجه مقابله کند.

هر چند که یونان طی ماه های اخیر شاهد موج عظیمی از تظاهرات در خیابان های آتن بود، اما پتسالنیکو اظهار داشت تبلیغات رسانه‌ها در خصوص اعتراضات مردمی در خیابان ها بسیار اغراق‌آمیز است.

رییس پارلمان یونان برای در خصوص راه های مقابله با تبعات منفی ناشی از بحران اقتصادی و راهکارهای برون‌رفت از بحران کنونی را در دو طرح عنوان کرد : اول کنترل شدید بخش مالی وو اقتصادی و در مرحله دوم مجازات‌ افراد سودجو و متخلف ازقوانین عنوان کرد.

رئیس پارلمان یونان در پاسخ به سوالی درخصوص واکنش احزاب و گروه های چپ از جمله حزب پاسوک(حزب سوسیالیست های یونان)درباره طرح ریاضت اقتصادی گفت: این حزب را به خوبی می‌شناسم و طبیعی است که هرنوع طرحی اعم از احزاب سوسیالیستی با گرایش های چپ اختلاف‌نظرهایی را در خصوص طرح های دولت و پارلمان داشته باشند. اما تصور نمی‌کنم که این اختلاف‌نظرها خطری را برای طرح های اقتصادی به همراه داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet