هدر اصلی
1389/05/02 10:03:00
سرویس اقتصادی
وکیل سپه آجیرلو خبر داد:

پیگیری خرید تضمینی ذرت کشاورزان پارس‌آباد مغان

**نماینده پارس‌آباد مغان در مجلس گفت: در حال‌حاضر فعالان کشاورزی ۱۰هزار تن از محصولات ذرت را برداشت‌کرده‌اند اما همچنان در انبارها باقی‌مانده و خریداری وجود ندارد.

"وکیل سپه آجیرلو" در گفتگو با هفته نامه خبر اردبیل درخصوص مشکلات عمده این شهرستان به بحث اشتغال اشاره کرد و گفت: بیکاری و عدم سرمایه‌گذاری در منطقه و کمبود تأمین اعتبار برای پروژه‌های این شهرستان از مشکلات عمده ماست.

وی در ادامه افزود: پروژه‌ سد خداورد از جمله پروژه‌هایی است که به دلیل کمبود منابع‌مالی تاکنون 30 تا 40درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. کل هزینه احداث این سد 500میلیارد تومان بود که تقریباً کار آن تمام شده اما شبکه آبرسانی آن همچنان نیمه‌تمام است.

نماینده پارس‌آباد مغان در خصوص مشکلات بخش کشاورزی شهرستان تصریح‌کرد: تاکنون پول خرید تضمینی محصول کلزای کشاورزان این منطقه با گذشت یک‌ماه پرداخت نشده است. این میزان که 10میلیارد تومان است باید توسط وزارت جهاد کشاورزی و تعاون روستایی پرداخت شود که هنوز بلاتکلیف است.

وی در زمینه استیضاح وزیر کشاورزی خاطرنشان‌کرد: این مسئله همچنان مسکوت‌مانده و امیدواریم با رفع مشکلات موجود دیگر نیازی به استیضاح نباشد.

آجیرلو در راستای راهکارهای موجود برای حل معضلات بخش کشاورزی این شهرستان و سایر نقاط کشور اظهار داشت: قبل از هرچیز باید کشاورزی به عنوان محور استقلال کشور در اولویت قرار گیرد.

آجیرلو تصریح‌کرد: پس از این اقدام نیازمند برنامه مدون و مدیریت صحیح برای توسعه و ارتقای تولید و بازار هستیم.

وی افزود: دولت برای خرید این محصولات باید 20میلیارد تومان هزینه کند و پیرامون این مسئله تاکنون جلساتی با معاونین وزیرکشاورزی برگزار شده و در صورت عدم‌حل این مشکل اینجانب با وزیرکشاورزی جلسه‌ای برگزار خواهم‌کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet