هدر موبایل
1389/05/02 13:09:00
سرویس سیاسی
ایوب پاپری‌مقدم:

تحریم‌های جدید نشان اوج ذلت است

**نماینده مردم دشتستان در مجلس گفت: نسخه جدید تحریم از طرف کنگره آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران در حالی منتشر شده که بر جهانیان اثبات شده است که امروز با سلاح تحریم با کشور قدرتمندی مثل ایران با داشتن هزاران کیلومتر مرز آبی و خاکی نمی‌توان مقابله کرد.

"ایوب پاپری مقدم" در گفتگو با هفته نامه نصیر اظهار داشت: صدور پی در پی قطعنامه‌ها از سال 1973 تا به امروز گرچه توانسته به ناحق، حقوقی را از ملت ایران سلب نماید ولی در عزم راسخ آنها هیچ تأثیر منفی نگذاشته است ولی در عوض ضعف دولت‌های استکباری را به جهان اثبات نموده‌اند. 

وی افزود: به‌نظر می‌رسد خود این دولت‌ها هم به بی‌اثر بودن اینگونه تحریم‌ها واقف شده‌اند و تلویحاً با صدور قطعنامه و اعلام تحریم به این موضوع اشاره می‌کنند.

نماینده مردم دشتستان خاطرنشان کرد: دور جدید تحریم که در خصوص عدم فروش بنزین و فرآورده‌های نفتی است شاید در روز‌های اول بر پیکر اقتصاد کشور فشار وارد نماید ولی بدون شک این توانایی در کشور وجود دارد که بنزین مورد نیاز را از داخل تهیه و تأمین نماید.

وی با بیان این که در صنایع مختلف تحریم‌ها تا به‌حال اثرات مثبت بیشماری را نصیب کشور نموده است، گفت: انتظار می‌رود تحریم جدید تولید بنزین بیشتر و کاهش مصرف بی‌رویه را به ارمغان آورد، ضمناً باید دید چه شرکت‌هایی حلقه به گوش سیستم استکباری هستند که اینچنین گستاخانه برای تمام شرکت‌ها و کمپانی‌های دنیا تصمیم می‌گیرند. 

وی تصریح کرد: در مسائل اقتصادی ملاحظات سیاسی وجود دارد ولی آنچه مسلم است، اقتصاد جهانی در حال رکود و از دست دادن بازار توسط هر شرکتی، حضور در صحنه شرکت دیگری را به‌همراه دارد و این موضوع باعث می‌شود که اقدامات باراک اوباما با شکست مواجه شود. 

پاپری مقدم افزود: تحریم بانک‌های آمریکایی از معامله  با شرکت‌های سپاه پاسداران، حکایت از این نکته است که در طول سه دهه از عمر پربرکت سپاه پاسداران هیچ وقت سیاستمداران آمریکایی حتی نتوانسته‌اند بانک‌های خود را متقاعد سازند که از معامله با تنها لشکر حزب الله خودداری کنند و اوج ذلت دولتی است که مدعی جهانبانی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet