شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/02 13:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون اجتماعی:

مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی باید افزایش یابد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: هم اکنون حداکثر دریافتی مستمری بگیران بهزیستی ۳۲ هزار تومان است، اما باید این مبلغ حداقل بر اساس قانون به صد هزار تومان برسد.

صمد فدایی در گفت‌وگو با ایسنا، به مناسبت هفته بهزیستی با ارزیابی فعالیت‌های این سازمان تصریح کرد: بهزیستی از سازمان‌های حمایتی کشور است که فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و افرادی که به حمایت‌های دولت نیازمندند را تحت پوشش خود دارد.

وی ادامه داد: سال گذشته این سازمان توانست بودجه خوبی را جذب کند، اما هنوز تعداد زیادی از افراد نیازمند پشت نوبت تحت پوشش قرار گرفتن بهزیستی قرار دارند.

فدایی در ادامه با بیان این‌که بر اساس قانون حداقل دریافت مستمری افراد تحت پوشش این سازمان باید صد هزار تومان باشد، گفت: متاسفانه این مبلغ حداکثر 32 هزار تومان است که حتی هزینه‌های یک دانش آموز دبستانی را در ماه تامین نمی‌کند، چه رسد به خانواده‌هایی که نیازمند هستند و معلول دارند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: سطح فعالیت‌های سازمان بهزیستی بهتر از گذشته شده است اما معتقدم کافی نیست و باید با توجه به رشد اعتبارات، رشد خدمات دهی داشته باشد.

وی افزود: اگر برنامه‌ریزی دقیقی انجام بگیرد و نیازها شناسایی و مشکلات اولویت‌بندی شود این سازمان بهتر می‌تواند جهت‌دهی مناسبی به هزینه‌ها و ارتقا سطح خدمات داشته باشد.

نماینده سنقرکلیایی در ادامه با انتقاد از عدم تعامل مسولان سازمان بهزیستی استان کرمانشاه گفت: بسیاری از مراجعین به دفتر نمایندگان در تهران افرادی هستند که نیازمند حمایت این سازمان می‌باشند و حجم گسترده حضور این افراد نشان از عدم خدمات‌دهی مناسب به آنان در استان است.

وی در پایان با ابراز امیدواری از این‌که رییس جدید سازمان بهزیستی کشور با تعامل خوب خود با نمایندگان بتواند بر مشکلات فائق آید، گفت: از نقاط قوت مدیران سابق بهزیستی کشور تعامل خوب آنان با نمایندگان بود که توانستند بودجه خوبی را برای این سازمان در دوسال گذشته کسب کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet