هدر موبایل
1389/05/02 13:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون کشاورزی خبر داد:

پرداخت مبلغ خرید جو کشاورزان سراسر کشور از امروز آ‌غاز شده است

**سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، از شروع پرداخت پول جو کشاورزان سراسر کشور خبر داد.

عیسی جعفری با اعلام این خبر در ارزیابی از عدم توجه به مشکل کشاورزان گندم کار و عدم خرید گندم و عدم پرداخت پول گندم خریداری شده به ایسنا گفت: وزیر جهاد کشاورزی به اعضای کمیسیون کشاورزی قول دده بود، ظرف چند روز بعد از تشکیل جلسه‌ای که برگزار شد، مشکل کشاورزان حل شود.

وی افزود: وقتی ما هم خبری بر این مبنا می‌دهیم، حرف وزیر را به اطلاع مردم می رسانیم. با وجود عدم حل این مشکلات، ما هم می توانیم از وزیر گلایه‌مند باشیم.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ اظهار کرد: خوشبختانه امروز به بنده اطلاع داده شده از امروز پول جو و مطالبات کشاورزان به حساب آنها ریخته شده و آنها از امروز می‌توانند به بانک‌ها مراجعه کرده و مطالبات خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به شروع کشت گندم و جو در ایام پاییز و افزایش مشکلات کشاورزان خواستار راه حل اساسی در این زمینه شد و تصریح کرد: دولت و به ویژه وزارتخانه جهاد کشا ورزی و بازرگانی در این زمینه راهکار اساسی ارائه دهند. نباید چیزی که 30 سال است تجربه می‌کنیم، دوباره تکرار کنیم.

جعفری خاطرنشان کرد: باید انباری ذخیره‌ای داشته باشیم تا بتوانیم گندم کشاورزان را خریداری و در آن انبارها ذخیره کنیم، نه این که به دلیل عدم وجود انبار، گندم‌ها بر روی زمین باقی بماند واز بین برود.

وی در خصوص زمان پرداخت طلب گندم‌کاران نیز گفت: مسوولان عنوان می‌کنند سعی می‌شود از روزی که گندم خریداری می‌شود، ظرف 7 الی 8 روزه پول کشاورزان پرداخت شود که امید است این اتفاق رخ دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet