شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/02 14:26:00
سرویس اقتصادی
اسدالله عباسی :

معوقات چایکاران پرداخت شود

**نماینده رودسر و املش با اشاره به خشکسالی اخیر گفت: با توجه به خشکسالی پیش آمده از خرداد ماه تا هفته گذشته و امکان کاهش کیفیت برگ چای، در تذکر کتبی از رییس جمهور خواسته شده معوقات چایکاران به موقع پرداخت شود.

اسد اله عباسی نماینده مردم رودسر و املش در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت خاطر نشان کرد: با اینکه سازمان چای احیا شده وضعیت چایکاران و کارخانجات چای بهتر از سال گذشته نیست.
 وی گفت :با توجه به اینکه مطالبات کشاورزان پرداخت نشده ،بهای برگ سبز چای که هر سال بین 10 تا 20 درصد افزایش پیدا می کرد نه تنها افزایش نداشته بلکه مطالبات معوق هم  پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: قرار بود دولت حدود 15 میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان را پرداخت کند. در همین روزهای اخیر با پرداخت 5 میلیارد تومان موافقت شده اما کشاورزان کماکان منتظرند باقی معوقات خود را  دریافت کنند.

عباسی خاطر نشان کرد: از چای خشک آماده شده تنها 10 درصد را بخش خصوصی خریداری کرده است در حالی که می توان بخش خصوصی را به سرمایه گذاری در این بخش ترغیب کرد .

وی ادامه داد:   زمستان 88 قرار شد وام زراعی به کشاورزان پرداخت شود تا باغات را آباد کنند که عملی نشد و تعداد اندکی وام گرفتند .

نماینده رودسر و املش خاطر نشان کرد: برای حل مشکل چایکاران  بهای برگ سبز چای باید قیمت واقعی پیدا کند، تکلیف چای خشک تولید شده مشخص شده و وام زراعی سریعتر به کشاورزان  پرداخت شود.

وی با اشاره به واردات افزود: واردات چای و برنج همیشه باعث ضربه زدن به اشتغال و تولید شده و تعادل بازاررا بر هم می زند.

عباسی  در نهایت گفت: زمان تولید چای در کشور باید تعرفه واردات را افزایش داد تا چای تولید داخل عرضه شود چرا که وقتی بازار از چای خارجی اشباع شود چای داخلی در انبار دپو می شود و کشاورزان دیگر تمایلی  به تولید چای ندارند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet