هدر موبایل
1389/05/02 15:06:00
سرویس اقتصادی
موسوی لارگانی:

مجبوریم درمعاملات از یورو و دلاراستفاده کنیم

**عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد:برای فروش نفت و فراورده های نفتی قطعا باید با بازارهای جهانی کار کنیم و مجبوریم در معاملات از دلار و یورو که ارز بین المللی هستند استفاده کنیم .

سید ناصر موسوی لارگانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت گفت:  بانکهای برخی کشورها ریال نمی پذیرند و از این رو بسیاری از تجار دچار مشکل می شوند، با توجه به این امرو  اینکه در معاملات نفتی ارز زیادی جا به جا می شود  نمی توانیم پول بین المللی دیگری جایگزین کنیم ،چرا که اگر با پول دیگری معامله کنیم قطعا ضررخواهیم کرد .

 وی با اشاره به استفاده از یوان و درهم در معاملات نفتی خاطر نشان کرد:کشور باید با بازارهای جهانی در ارتباط باشد و یوان و درهم نمی توانند در مقابل دلار و یورو مقابله کنند. جدای از مسئله صادرات  نفتی صادرات غیر نفتی نیز  رو به افزایش است .مثلا یکی از کشورهایی که طرف صادرات غیر نفتی ماست ، کشور صربستان است که قطعا با واحد پول امارات وارد معامله نمی شود.

وی با اشاره به سخنان معاون اول رییس جمهورگفت:سخنان رحیمی اعلام آمادگی برای مقابله با تحریم است ،چرا که در بحث تحریم کشورهای اروپایی با امریکا هم صدا شدند و امکان تحریم توسط اتحادیه اروپا نیز  وجود دارد.

نماینده فلاورجان افزود: درست است که کشور در شرایط تحریم قرار دارد اما باید راهکاری را در پیش بگیریم که ارتباطمان با همه کشورها قطع نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet