شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/02 16:52:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده تویسرکان:

صنعت با دوزخ سازماندهی مواجه است

**نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات و تولید باید ارتباط تنگاتنگ و نزدیکی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، شهریار طاهرپور در جلسه تسهیل امور پشتیبانی واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی استان اظهارداشت: در کشور« فرهنگ صنعتی » بسیار ضعیف است و ویژگی فرهنگ صنعتی نظم و کار گروهی است که اگر بخواهیم صنعتگران خوبی داشته باشیم باید این دو ویژگی را به کار بگیریم.

وی به پنج مشکل عمده در صنعت اشاره کرد و افزود: یکی از آن مشکلات نقدینگی است و از مشکلات بعدی بازار، واردات بی رویه، فرهنگ صنعتی و سازماندهی است.

وی ادامه داد: در مورد نقدینگی، مشکل در بحث سرمایه گذاری است. در واقع تامین منابع مالی برعهده سیستم بانکی قرار گرفته و فشار بسیار زیادی بر آن وارد است. در رابطه با مشکل بازار نیز باید تقاضای داخل را افزایش دهیم.

طاهرپور مشکل بعدی را واردات بی رویه اعلام کرد و بیان داشت: « واردات بی رویه» کمر تولید را شکسته و این به بودجه دولت بر می گردد، درواقع ساختار بودجه دولت به این ترتیب است که چهل درصد به وسیله مالیات و بقیه به وسیله فروش ارز تامین می شود.

وی افزود: در بخش سازمان دهی در کشور، صنعت ما با یک دوزخ مواجه است و نکته بعد این است که هیچ اختیاری به وزارت صنایع نداده‌اند، ولی مسوولیت از آن ها می خواهند. در رابطه با خصوصی سازی نیز باید بخش خصوصی واقعی داشته باشیم و شرایط را فراهم کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet