ایام محرم 1398
1389/05/02 18:29:00
سرویس سیاسی
موحد در واکنش به امتناع رئیس جمهور از ابلاغ قانون:

طبق فرامین رهبری، تخلف از قانون حرام است

**عضو کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بارها و درجاهای مختلف بر اجرای قانون تاکید کرده و گفته‌اند تخلف از قانون حرام است، افزود: هر کس در هر جایگاه و مقام منصبی که باشد مهمترین چیزی که مردم از او انتظار دارند، اجرای قانون است.

"سید حاجی محمد موحد" عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان این مطلب که همه مسئولان کشور از رئیس جمهور گرفته تا نمایندگان مجلس در برابر قانون یکسان هستند، از امتناع  رئیس جمهور از اجرای قانون انتقاد کرد.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه  اول در منظر خدا و بعد در منظر مردم، بهترین راه همین است که هر کس نقش قانونی خود را ایفا کند، گفت: همه به این معترفیم و شعار می دهیم که مشروعیت نظام ما به احکام ولی فقیه و وجود ولایت فقیه است، که ما به عنوان اهرم نظام به آن می نگریم.

وی همچنین افزود: ما نباید از ولی فقیه تنها به عنوانش بسنده کنیم بلکه منظور از این همه نام بردن از مقام معظم رهبری باید تبعیت از رهنمودهای ایشان و دستورات فقهی، سیاسی و اجتماعی ایشان باشد؛ چراکه سخنان ایشان برای ما ملاک است و مشروعیت ما درعمل به دستورات ایشان است.

نماینده مردم بهبهان که سابقه پنج دوره نمایندگی مردم در مجلس را دارد، به فرامین مقام معظم رهبری در مورد تبعیت از قانون و پایبندی به قانون اشاره کرد و گفت: هم امام، هم مقام معظم رهبری که تمام مشروعیت ما از این دوست، بارها و درجاهای مختلف بر اجرای قانون تاکید داشته اند و گفته اند که تخلف از قانون حرام است.

وی با بیان این مطلب که تاکنون پرونده ای در مورد امتناع رئیس جمهور از ابلاغ قانون برداشت 2میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی، جهت کمک به توسعه مترو، در کمیسیون اصل نود تشکیل نشده است؛ گفت: تا امروز شکایتی از این بابت به کمیسیون اصل نود نرسیده است، اما اگر برسد، قطعا مجلس پیگیری خواهد کرد.

بخاطر امتناع رئیس جمهور از ابلاغ قانون مصوب مجلس، در مورد کمک به توسعه مترو در اتفاقی نادر، رئیس مجلس اقدام به ابلاغ این قانون جهت اجرایی شدن آن کرد.امتناع رئیس جمهور از ابلاغ این قانون اعتراضات زیادی را در بین نمایندگان بر انگیخت و بسیاری از آنان باب شدن این موضوع را برای کشور خطرناک عنوان کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet