شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1389/05/02 19:15:00
سرویس سیاسی

علاوی با حکیم و کردها هم پیمان می‌شود

**به دنبال تاخیر در تشکیل دولت عراق و گفتگوهای بی نتیجه مالکی و علاوی در این مورد علاوی اعلام کرد با کردها و حکیم هم پیمان می‌شود.

به گزارش خانه ملت به نقل از روزنامه الشرق الوسط چاپ لندن، جمال بطیخ عضو فهرست العراقیه به ریاست ایاد علاوی اعلام کرد: این فهرست با هدف تشکیل دولت جدید با ائتلاف کردستان عراق و ائتلاف ملی عراق به ریاست عمار حکیم پیمان می بندد.

بر اساس این گزارش، بطیخ این اقدام را به معنی کنار گذاشتن مالکی از توافقات و گفتگوها در مورد تشکیل دولت جدید ندانست و گفت: همه احزاب در تشکیل دولت جدید سهیم هستند.

بطیخ در مورد اینکه این اقدام العراقیه به معنی شکست گفتگوها با فهرست دولت قانون است اظهار داشت: با فهرست مالکی گفتگو کردیم ولی به نتایجی که در گفتگو با حکیم رسیدیم، نتوانستیم برسیم.

عضو فهرست العراقیه در مورد دلایل عدم توافق با فهرست دولت قانون افزود: العراقیه از همان ابتدا طبق قانون اساسی عمل می کرد و حق تشکیل دولت را از آن خود می دانست. بارها از مالکی درخواست کردیم تا منافع شخصی را در اولویت منافع سیاسی کشور قرار ندهیم. حتی آخرین گفتگوهای علاوی و مالکی نیز نتیجه ای در برنداشت.

 فهرست العراقیه 91 کرسی، فهرست دولت قانون 89 کرسی، ائتلاف ملی عراق 70 کرسی و ائتلاف کردستان عراق 40 کرسی از 325 کرسی پارلمان را به دست آوردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet