هدر موبایل
1389/05/02 19:36:00
سرویس سیاسی

فواد معصوم رئیس موقت پارلمان و طالبانی رئیس جمهور موقت عراق

**به دلیل ناتوانی احزاب در انتخاب روسای سه گانه دولت و فرا رسیدن زمان برگزاری جلسه بعدی پارلمان احتمالا فواد معصوم رئیس موقت پارلمان و طالبانی رئیس جمهور موقت می‌مانند.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری اصوات العراق، "محمد بیاتی" عضو پیمان ملی اعلام کرد در صورتی که تا قبل از یرگزاری جلسه بعدی پارلمان، رئیس پارلمان انتخاب نشود فواد معصوم رئیس موقت پارلمان می ماند.

بر اساس این گزارش، محمد بیاتی درباره مدت قانونی ریاست موقت پارلمان گفت: طبق قانون اساسی عراق رئیس پارلمان در ابتدا باید انتخاب شود سپس نخست وزیر و رئیس جمهور. تا زمان انتخاب نشدن رئیس پارلمان یک رئیس موقت باید ریاست پارلمان را برعهده داشته باشد.

بیاتی اضافه کرد: در صورت تعیین نشدن رئیس جمهور نیز شاید ئیس جمهور موقتی انتخاب کنیم که در این صورت ریاست جمهوری جلال طالبانی را به مدت یک ماه یا چهل روز تمدید می کنیم.

بیاتی در مورد میزان موافقت همه احزاب با این پیشنهادها افزود: احزاب پارلمان چاره دیگری ندارند زیرا نمی توان بار دیگر جلسه پارلمان را به تاخیر بیاندازیم و قانون اساسی را نقض کنیم.

گفتنی است، احزاب پارلمان عراق نتوانستند در اولین جلسه خود روسای سه گانه را انتخاب کنند به همین دلیل جلسه را دو بار به تعویق انداختند.   قرار است جلسه بعدی پارلمان  عراق روز دوشنبه این هفته برگزار شود. این آخرین مهلت مقر برای انتخاب روسای مهم دولت می باشد ولی تا کنون کسی برای در اختیار گرفتن این سمت ها از سوی احزاب معرفی نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet