هدر موبایل
1389/05/02 20:16:00
سرویس اقتصادی
جعفر قادری:

واگذاری سهام به تعاونی‌ها را تشویق می‌کنیم

**نایب رییس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل۴۴ قانون اساسی با اشاره به واگذاری سهام سایپا خودرو، تاکید کرد: کمیسیون نه تنها با واگذاری سهام به تعاونی کارکنان همان بنگاه مخالف نیست، بلکه مشوق این گونه واگذاری‌ها هستیم.

"جعفر قادری" نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه واگذاری به تعاونی کارکنان باید از ورود مدیریت دولتی جلوگیری کند، اظهار داشت: طبق اصل 44 قانون اساسی واگذاری بنگاه‌های دولتی به شرکت‌های دولتی و شبه دولتی مغایر با قانون مذکور است؛ در ارتباط با واگذاری سهام به تعاونی کارکنان آن بنگاه فقط باید به بخش مدیریت توجه شود.

وی با بیان اینکه مدیریت بنگاه‌ها باید به اشخاص واگذار شود، ادامه داد: در واگذاری به تعاونی‌ها نباید مدیریت تحت نظر دولت باشد بلکه مدیریت بنگاه‌ها باید بر عهده کارکنان و بخش خصوصی قرار گیرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به قانون اصل 44 گفت: در اصل 44 قانون اساسی واگذاری 5 درصد از سهام بنگاه‌ها به تعاونی کارکنان دیده شده است، اگر کارکنان توان مالی لازم جهت حضور در مزاید، بورس و رقابت را داشته باشند هم برای کارکنان و هم برای بنگاه اتفاق خوبی است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه داشتن سهام تعاونی کارکنان در بنگاه ایجاد انگیزه می‌کند، تصریح کرد: اگر کارکنان یک بنگاه سهامی داشته باشند برای افزایش مالی سهام خود بیشتر تلاش خواهند کرد، در نتیجه این حضور و انگیزه، پیشرفت و ارتقا  مالی برای بنگاه به ارمغان می‌آید.

وی تاکید کرد: کمیسیون نظارت و پیگیری اجرای اصل 44 قانون اساسی نه تنها با واگذاری سهام به تعاونی کارکنان مخالف نیست بلکه این اقدام را به شرط رعایت مدیریت تشویق می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet