خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/03 08:01:00
سرویس بین الملل
کرمی:

روسیه نباید در رابطه با ایران فریب آمریکا و غرب را بخورد

**رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی در خصوص مواضع روسیه در قبال ایران تاکید کرد: روسها نباید فریب آمریکایی‌ها را بخورند چرا که آمریکا در پی لطمه زدن به روابط بین روسیه و ایران است.

"غلامرضا کرمی" در گفت و گو با خانه ملت، در خصوص انتقادات رئیس جمهور به روسیه در همراهی با سیاست های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: در مجموع کشور روسیه در راستای اهداف خودش قدم بر می دارد و مانند سایر کشورها منافع ملی خودش را پیش بینی می کند.

وی افزود: نگاه به روسیه منهای گذشته تاریخی که ملت ایران با روس ها دارند، بعد از انقلاب اسلامی به خاطر همکاری هایی که با این کشور بوده بسیار مثبت بوده است.

نماینده کرمان در مجلس تصریح کرد: با وجود عملکرد و سیاست غربی ها با محوریت آمریکا علیه ایران، اما روسها هیچ گاه سیاستشان مانند غربی ها نبوده و ما در دوران جنگ تحمیلی رژیم بعث علیه ایران شاهد مواضع متعادل و مثبت روسیه در قبال ایران بودیم.

رئیس کمیته دفاعی مجلس همکاری روسها در تکمیل و راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر و دیگر همکاری های این کشور با ایران را نیز در راستای سیاست های مثبت این کشور در قبال ایران عنوان کرد.

کرمی در عین حال گفت: روسیه نباید گول آمریکا و غرب را بخورد و در ارتباط با سیاست های خود در قبال ایران به صورت مستقل عمل کند چرا که آمریکا همواره در پی آن است که هر کشوری که با ایران رابطه خوب و حسنه ای دارد به آن روابط لطمه و آسیب وارد کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet