حلول ماه ربیع الاول
1389/05/03 09:32:00
سرویس سیاسی
واکنش نمایندگان استان مرکزی به حادثه تروریستی زاهدان

باید در مقابل تفرقه‌افکنان بسیج مردمی ایجاد شود

**حادثه تروریستی اخیر در زاهدان واکنش نمایندگان استان‌های مختلف مجلس شورای اسلامی را به دنبال داشت.

هفته نامه وقایع استان مرکزی در این خصوص با دو تن از نمایندگان استان مرکزی گفتگو کرده است.

 

اسلامی: باید بسیج مردمی ایجاد شود

"حسین اسلامی" نماینده مردم ساوه تصریح‌کرد: بستر این جریان‌ها در پاکستان و افغانستان مهیاست و این گروه‌ها به هیچ قانونی پایبند نیستند. عضو کمیسیون اصل نود با اشاره به اینکه آمریکا از هر جریانی بهره‌برداری سیاسی می‌کند، گفت: اولاً باید به صورت ریشه‌ای به فکر از بین بردن تفکر افراطی‌گری باشیم و ثانیاً باید به دنبال ایجاد یک بسیج مردمی برای کاهش حوادث تروریستی و افزایش امنیت باشیم.

عضو کمیسیون اصل نود در‌خصوص حادثه تروریستی اخیر در زاهدان گفت: این نوع حوادث تروریستی ریشه در انحراف یک جریان از مسیر اسلام دارد که افراطی‌گری و وهابیت را دنبال می‌کند که باید به طور ریشه‌ای با این تفکر مبارزه شود.

اسلامی خاطرنشان کرد: این نوع تفکر همیشه وجود داشته و بحث مربوط به آن سیاسی نیست اما امروزه آمریکا از این جریان بهره‌برداری سیاسی کرده و در جهت منافع خودش از این گروه‌ها استفاده می‌کند.

اسلامی با اشاره به اینکه این جریان‌ها مقتضیات زمان را قبول ندارند، گفت: این گروه‌ها مقتضیات زمان را در مورد مذهب قبول ندارند و مثلاً معتقدند اگر پیامبر در صدر اسلام گفته است برای بهداشت دهان باید از چوبی خاص استفاده کنید، هنوز هم باید از همان ابزار استفاده شود نه از مسواک که ‌زاده تکنولوژی است. این گروه بنابر اعتقادات خودشان حکم به کافر بودن کسی می‌دهند و حکم مرگش را صادر می‌کنند که باید با این تفکر که دست‌آویز آمریکا شده است مبارزه کرد.

 

سلیمی: پاکستان باید مسئولیت بپذیرد

"علیرضا سلیمی" نماینده محلات و دلیجان نیز در این باره اظهار داشت: درخصوص این انفجار اولاً باید به دنبال علت اصلی باشیم که همان سیاست‌های آمریکایی‌ها در منطقه است.

وی تاکید کرد: این آمریکایی‌ها هستند که با سرویس‌های  اطلاعاتی خود در اقدامات اینچنینی دست دارند. این سیاست و روش و رویکرد این کشور است که باعث می‌شود در این جنایات دست داشته و باید در قبال آن پاسخگو باشد.

سلیمی ادامه داد: در مرحله بعدی کشور پاکستان باید مسئولیت خود را در این حادثه بپذیرد. درست است که پاکستان یک کشور دوست و همسایه برای ایران است اما این دلیل نمی‌شود که ما در این خصوص سکوت کنیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان یادآور شد: از طرفی شاهد بوده‌ایم و هستیم که سازمان ملل در موارد اینچنینی چیزی جز تماشاچی نبوده و سازمانی که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارد در‌خصوص حادثه تروریستی اخیر یک بیانیه هم صادر نکرده و رفتار دوگانه این سازمان در قبال کشورها موضع این سازمان را ضعیف کرده است.

وی افزود: این اتفاقات تلنگری است تا مردم کشورهای مسلمان بدانند از آتش سازمان ملل آبی گرم نخواهد شد. سازمانی که درخصوص دستوراتی که از طرف برخی کشورها صادرمی‌شود، فوراً واکنش نشان‌می‌دهد، می‌بینیم که در مقابل حوادث اینچنینی نقشی منفعل ایفا می‌کند.

سلیمی تصریح کرد: معتقدم تروریست‌ها نیز باید بدانند که با این اقدامات فقط باعث یکپارچه و منسجم‌‌تر شدن ملت شیعه ایران خواهندشد و مردم مسلمان چه شیعه و چه سنی با وحدت بیشتری در مقابل آرمان‌های خود خواهند استاد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet