خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/03 09:54:00
سرویس سیاسی
با حمایت از گزینه حمله نظامی رزیم صهیونیستی به تاسیسات ایران

کنگره آمریکا اقدامات دخالت‌جویانه خود را تشدید کرد

**حدود چهل نماینده کنگره آمریکا در اقدامی دخالت‌جویانه و برخلاف معاهده‌های بین‌المللی، از گزینه حمله نظامی رژیم صهیونسیتی به ایران دفاع کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از بی.بی.سی، جمعی از نمایندگان کنگره آمریکا در اقدامی آشکارا دخالت جویانه و منافی قوانین بین‌المللی، از گزینه نظامی اسرائیل در برابر ایران دفاع کردند.

در ادامه این گزارش  آمده است: بیش از چهل عضو مجلس نمایندگان آمریکا پیش‌نویس قطعنامه‌ای را امضا کرده‌اند که از حمله نظامی اسرائیل به ایران، در صورت عدم تغییر موضع هسته‌ای تهران، حمایت می‌کند.

این نمایندگان که بر اساس گزارش‌ها همگی جمهوریخواه هستند از به ادعای خود "حق اسرائیل برای دفاع از حاکمیت خود" پشتیبانی کرده اند!

"لویی گومرت" یکی از نمایندگان ایالت جنوبی تگزاس پیش‌نویس این قطعنامه را تهیه کرده است و تاکنون ۴۶ عضو مجلس نمایندگان آن را امضا کرده‌اند.

حزب دموکرات در حال حاضر کنترل دو رکن کنگره نمایندگان و سنا را در دست دارد و مقام‌های ارشد این حزب درباره پیش‌نویس یادشده واکنشی نشان نداده‌اند.

دولت "باراک اوباما" هنوز درباره پیش‌نویس قطعنامه یادشده اظهارنظر نکرده است.

این در حالی است که قطعنامه‌های مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای کاخ سفید لازم‌الاجرا نیست و صرفا نظر این دو رکن کنگره را بیان می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet