هدر موبایل
1389/05/03 10:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمد کریم عابدی:

گفتگو با کشورهای اروپایی تنها در سطح پارلمانی ادامه پیدا کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به عدم حصول نتیجه از گفتگو با ۱+۵ پیشنهاد داد تا گفتگوها تنها در سطح پارلمان‌های طرفین ادامه پیدا کند.

محمد کریم‌عابدی در گفتگو با فارس با اشاره به تلاش دولت‌های اروپایی برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران گفت: امروز دولت‌های اروپایی و در راس آنها انگلیس به دوران جنگ سرد و اشغال این کشور بازگشتند، با این تفاوت که این بار این اشغال توسط لابی صهیونیستی و آمریکا انجام شده و انگلیس نیز در دست صهیونیزم گرفتار است و فرانسه و آلمان هم که هیچ علاقه‌ای به انگلیس ندارند، توسط این کشور بازی می‌خورند.

وی با یادآوری دوران جنگ 8 ساله صدام علیه ایران که طی آن کشورهای اروپایی پشتوانه همه جانبه خود از رژیم بعث را نشان دادند، گفت: مردم ایران نشان داده که از بمب‌های شیمیایی و موشک‌ هراسی ندارند و بر سر اسلام با هیچ چیز معامله نخواهد کرد.

عابدی با بیان اینکه کشورهای اروپایی بسیار آسیب‌پذیر هستند، اظهارداشت: اگر یک روز نفت و گاز ورودی به اروپا قطع شود، جریان حیاتی آنها قطع شده است.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس افزود: هرچند تحریم‌ها علیه ملت ایران، موجب برخی سختی‌ها خواهد شد، اما جوانان ایران با تلاش خود این تهدید‌ها را خنثی خواهند کرد و همان طور که به چرخه سوخت هسته‌ای و تکنولوژی هوا و فضا دست یافتند، نیازهای کشور را برآورده خواهند کرد.

نایب رئیس کمیته حقوق بشر مجلس اظهارداشت: ما توصیه می‌کنیم دولت‌های اروپایی به قوانین بین‌المللی و NPT احترام بگذارند و راه خود را از آمریکا جدا کنند که در غیر این صورت سیلی محکمی از ملت ایران خواهند خورد.

نایب رئیس کمیته دفاعی مجلس با اشاره به مشکلات آمریکا و انگلیس در عراق و افغانستان گفت: اروپا و آمریکا درگیر سونامی اقتصادی هستند و این سونامی هر روز یک کشور اروپایی را در‌می‌نوردد و آنها در تلاش هستند با تشدید تحریم‌های ایران، خود را از بحران اقتصادی و باتلاق افغانستان و عراق نجات دهند.

عابدی با اشاره به حضور نیروهای اروپایی در افغانستان گفت: مردم افغان ملت غیوری هستند و در گذشته و در جریان اشغال، سیلی محکمی به انگلیس و شوروی زدند و من پیش‌بینی می‌کنم سیلی محکمتر از آن را به نیروهای ناتو و آمریکا خواهند زد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به درخواست اروپا برای مذاکره با ایران گفت: ایران همیشه آماده مذاکره‌ای بوده که بر مبنای منافع مشترک باشد و مذاکره برای منافع یک طرفه، بی‌معنی خواهد بود.

وی افزود: با توجه به اینکه مذاکره با 1+5 نتیجه ندارد، من پیشنهاد می‌کنم گروه‌های دوستی پارلمانی وارد مذاکره شده و پارلمان‌های اروپایی با پارلمان ایران به گفتگو با احترام متقابل اقدام کنند.

عابدی تاکید کرد: اقدام به تحریم یک اقدام خشن و در ادامه اقدامات اروپا در جنگ 8 ساله علیه ایران و یادآور بمب‌های شیمیایی آلمان و موشک‌های فرانسه است که مردم ایران هنوز تاول‌های به جا مانده از این تسلیحات را فراموش نکرده‌اند.

نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه با اشاره به بیانات حضرت امام خمینی (ره) گفت: اگر آمریکا بخواهد در مقابل دین ما بایستد، ما در مقابل تمام آنها خواهیم ایستاد و این راهبرد داخلی و خارجی ما است و اگر بخواهند منافع ما را به مخاطره اندازند باید منتظر اقدامات متقابل ایران در سرتاسر دنیا باشند؛ چرا که عرصه جمهوری اسلامی محدود به مرزهای آن نیست و تمام کره زمین را شامل می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet