خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/03 10:08:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه مجلس:

باید در رسیدن به اهداف وحدت داشته باشیم

**یک عضو هیات رییسه اظهار داشت: در هماهنگ نبودن مطلوب دولت و مجلس طرفین مقصرند و به نظر می‌رسد مجلس و دولت مفسر خوبی برای ندای رهبری نبودند.

جهانبخش محبی‌نیا، در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که روابط دولت و مجلس تا حدی دچار گسست شده، گفت: دلیل اصلی این امر آن است که بعضی از نیروهای رادیکال در اردوگاه طرفین مشیت و تدبیر امور را به طرف خود می‌کشانند و این هیچ‌گاه مطلوب نیست.

به گفته وی، ما می‌توانستیم از رابطه دولت و مجلس یک سی‌نرژی بوجود بیاوریم که بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها و کمبودهای چند دهه اخیر را خوب مدیریت کنیم، اما این امکان میسر نشد و جواب را باید کسانی بدهند که مانع این کار شدند.

وی ادامه داد: امتناع از وحدت دولت و مجلس، متوجه کسانی است که دنبال نام ، شهرت و سیر کردن اشتهای سیاسی خود بودند که متاسفانه نفعی برای کشور،‌نظام و انقلاب ندارد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس یادآور شد: اولین عاملی که می‌تواند وحدت دولت و مجلس را رقم بزند، توجه به قانون،‌عدم استفاده ابزاری از آن ،‌نگاه منفعت طلبانه به قانون، کنار زدن نیروهای رادیکال در دو اردوگاه و بها دادن به افراد معتدلی که مسوولیت پذیر بوده و تعهد بیشتری را برای خود قائلند، است.

به گفته وی، اگر به پیشرفت ،‌توسعه و ترقی جامعه بها دهیم فرصت کمی برای تخریب یکدیگر و پرداختن به مسائل حاشیه‌ای خواهیم داشت.

وی با بیان این‌که ، اختلاف‌نظر با ایجاد اختلاف عملی فرق دارد اظهار داشت: اما باید در رسیدن به اهداف وحدت داشته باشیم، در کنار آن می‌ توانیم دیدگاههایی داشته باشیم که روند کار را نقد کنیم اما برخی مواقع کار از نقد گذشته و به جایی می‌رسد که دنبال مچ‌گیری، پرونده‌سازی و تخریب یکدیگر هستیم. این روند را اخلاق، دین ، انصاف و علم قبول ندارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet