شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/03 10:12:00
سرویس سیاسی
نماینده دشتستان:

تغییرمکرر مدیران به نفع کشور نیست

**نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، تغییر مکرر مدیران را به نفع کشور ندانست و تاکیدکرد: بیشترین ضرر را از این تغییرات مدیریتی ،خود استان هامتحمل می شوند.

ایوب پاپری مقدم فرد در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تغییرات مدیریتی در برخی استان ها، گفت: قطعا یکی از مسائل مهم در مدیریت، داشتن تجربه لازم مدیریت است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، تصریح کرد: تجربه مدیریتی زمانی به دست می آید که یک فردی در یک سازمان و نهادی چندین سال خدمت کرده  و بتواند توانمندی های خود را بروز نماید.

وی با تاکید بر اینکه همه بزرگان علم مدیریت یکی از  دلایل پیشرفت مدیر ان را ثبات و امنیت یک مدیر می دانند، خاطرنشان کرد: اگر تغییرات مدیریتی براساس قانون و یک ظرف زمانی 4 ساله باشد اشکالی ندارد اما اگر در طی 4 سال 3 مدیر ارشد یک استان تغییر نماید مطمئنا بیشترین ضرر را مردم آن استان متحمل خواهند شد.

پاپری مقدم فرد سپس با اشاره به غیربومی بودن بیشتر مدیران ارشد استانی، تاکید کرد: تغییرات سریع مدیریتی درچنین شرایطی زیان بارتر است.

وی در توضیخ این اظهارات خود، افزود: وقتی یک مدیری غیربومی برای استانی منصوب می شود، این مدیربرای اینکه بتواند برنامه های خود را عملی نماید نیاز به این دارد که مدتی از وقت خود را صرف آشنایی با فرهنگ و توانمندی های آن استان نماید، بنابراین وقتی یک مدیری پس از مدت کوتاهی تغییر می کند مدیرجایگزین تا بیائید با آن استان آشنا بشود وقت و هزینه زیادی هدر رفته و به این ترتیب مشکلات استانی حل نمی شود.

نماینده دشتستان با اعلام اینکه یک مدیر برای برنامه ریزی در یک استان نیاز به یک پیشینه دارد، خاطرنشان کرد: این پیشینه برای آن است که یک مدیر با توانمندی ها و نیازهای آن استان آشنا شده تا بتواند برنامه های خود را براساس آن نیازها و توانمندی ها تدوین نماید.

وی افزود: وقتی مدیر ارشد استانی تغییر می کند همه آن تجربیات و اطلاعاتی که کسب کرده به دلیل فقدان یک سیستم ثبت و ضبط از بین رفته و مدیر جدید مجبور است از نو و بنا به سلیقه خود دوباره از اول شروع کند که این امر در نهایت باعث عقب افتادگی کارها دراستان ها می شود.

نماینده دشتستان به عنوان نمونه به ظرفیت های استان بوشهراشاره کرد و گفت: این استان در استفاده از دریا و ترانزیت کالا ظرفیت های بسیار بالایی دارد که استفاده از این توانمندی ها تنها از سوی مدیران ارشد نیاز به برنامه ریزی دارد که متاسفانه تاکنون در این استان به دلیل تغییرات مکرر مدیریتی به سرانجام نرسیده و تا یک مدیری خواسته یک کاری را انجام دهد تعویض شده و کارها به همان روال قبلی خود مانده است.

عضو کمیسیون شوراها براین اساس در پایان با اعلام اینکه تغییر مکرر مدیران به نفع کشورنخواهد بود، خاطرنشان کرد: باید ازهمان ابتدا درانتخاب مدیران دقت بسیار صورت گیرد تا به آنها پس از انتخاب شدن اجازه فعالیت و اجرای برنامه هایشان داده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet