ایام محرم 1398
1389/05/03 10:04:00
سرویس سیاسی
ادیانی خبر داد:

لاریجانی در ژنو مواضع ایران را به نحو شایسته ای تببین کرد

**نماینده قائمشهر که در سفر علی لاریجانی به ژنو حضور داشت، گفت: لاریجانی در دیدار با ۲۲ هیات پارلمانی ، مواضع جمهوری اسلامی ایران را تبیین کرد.

"علی ادیانی راد"نماینده قائمشهر در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاربه حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و یک هیات پارلمانی در سومین اجلاس بین المجالس دنیا که در ژنو برگزار شد، گفت: رئیس مجلس ایران درخصوص سیاست های ایران در رابطه با مسائل بین المللی، منطقه ای و همچنین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل هسته ای و ضرورت تعامل و کارآمدی مجالس دنیا دیدگاه های ایران را مطرح کرد.

وی با بیان اینکه در این اجلاس مواضع شفاف ایران در خصوص مسائل پارلمانی دنیا و اساسی جهان توسط لاریجانی مطرح شد، افزود: آقای لاریجانی در حاشیه این اجلاس موفق شد با بیش از 20 روسای مجالس دنیا مذاکره و گفت و گو کند همچنین هیات پارلمانی همراه لاریجانی با هیات های پارلمانی مختلف شرکت کننده در این اجلاس به گفت و گو و مذاکره پرداختند.

نماینده قائمشهر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فعالیت بیشتر مجالس و ظرفیت افزایی قابلیت دولت های دنیا از طریق مجالس و پارلمان های هر کشور جزء دستاوردهای این سفر محسوب می شود.

ادیانی با بیان اینکه در این اجلاس در خصوص توسعه و جمعیت و راهکارهای تقویت اعتماد بین مجلس و مردم مباحثی مطرح شد، گفت: انوشیروان محسنی بندپی نماینده نوشهر- چالوس در خصوص توسعه و جمعیت و اینجانب درخصوص راهکارهای تقویت اعتماد بین مجلس و مردم در اجلاس مذکور صحبت کردیم.

وی گفت: علاوه بر اینجانب و آقایان محسنی بندپی نماینده چالوس و نوشهر،کاظم جلالی نماینده شاهرود، جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه، حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب و خانم عفت شریعتی نماینده مشهد لاریجانی را در این سفر همراهی می کردند.

نماینده قائمشهر با انتقاد از صدا و سیما خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت این نشست در دنیا و تاثیرگذاری هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران متاسفانه رسانه ملی آنگونه که انتظار می رفت در اطلاع رسانی به رسالت خود عمل نکرد و اخبار مناسبی را در خصوص این اجلاس به اطلاع مردم نرساند.

سومین اجلاس بین المجالس دنیا از روز دوشنبه تا چهارشنبه برگزار شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet