خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/03 11:22:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیدمحمد جواد ابطحی اعلام کرد:

سناریوی جدید آمریکا برای منطقه خاورمیانه

**یک نماینده مجلس با اشاره به توطئه جدید دشمن و نقشه‌ای که آمریکا برای خاورمیانه و تقسیم افغانستان کشیده است به جزئیاتی از این سناریوی جدید اشاره کرد.

سیدمحمد جواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به توطئه جدید دشمن و نقشه‌ای که آمریکا برای خاورمیانه کشیده است، اظهار داشت: با توافق ضمنی حامد کرزای، آمریکایی‌ها راه حل برون رفت از مشکلی را برای افغانستان پیشنهاد کرده‌اند که بر اساس آن طالبان دوباره برمی‌گردد و ایالت پشتونستان به مرکزیت قندهار به کشور تبدیل خواهد شد و بلخ و بامیان را به نیروهای تاجیک و هزاره خواهند داد و در واقع افغانستان به دو کشور تبدیل خواهد شد.

وی افزود: با تقسیم شدن افغانستان ایالت سرحد شمالی پاکستان هم جدا می شود که این مسئله در راستای کوچک‌سازی کشورهای خاورمیانه و افزایش قدرت آمریکا و انگلیس در کشورهای یاد شده است که با این مسئله لابی‌های صهیونیستی و اسرائیلی هم قدرت‌شان افزایش پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر چقدر کشورها کوچک‌تر شوند و بیشتر تجزیه شوند قدرت مقاومت‌شان کمتر می‌شود، همچنین یک درگیری دائمی در این کشورها به وجود خواهد آمد که بر اساس آن افراد سرگرم درگیری‌های منطقه‌ای و مرزی خواهند شد.

ابطحی گفت: با درگیری‌هایی که در منطقه بوجود خواهد آمد، رژیم غاصب اسرائیل یک حاشیه امن پیدا می‌کند و خیلی راحت منابع کشورها را به غارت خواهد برد.

این نماینده مجلس در پایان با بیان اینکه مسائل یاد شده در واقع پشت پرده سناریوی جدید آمریکا برای منطقه است، ‌افزود: شرکت گلبدین حکمتیار هم در اجلاس اخیر کابل هم در واقع چراغ سبزی برای این موضوع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet