هدر موبایل
1389/05/03 11:44:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون فرهنگی:

صدا و سیما به کیفیت، کمیت و ساعت پخش سریال‌ها در ماه رمضان توجه داشته باشد

**نماینده مردم تفت و میبد در خانه ملت گفت: برنامه‌های مخاطب محور صدا و سیما در ایام ماه مبارک رمضان باید به شکلی در شبکه‌های مختلف پخش شود که تداخلی با ساعت پیک و اوج عبادت و برگزاری نماز جماعت در مساجد، نداشته باشد.

حجت‌الاسلام سیدجلال یحیی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا،‌ با تاکید بر توجه به محتوا و زمان پخش برنامه‌های مخاطب محور به ویژه سریال‌ها و فیلم‌ها در ایام ماه مبارک رمضان، ‌گفت: در مورد برنامه‌های صدا و سیما در ماه مبارک رمضان علاوه بر شرایطی که برای برنامه‌های این رسانه در همه ایام سال باید وجود داشته باشد، یک شرط خاص و ویژه دیگری هم نسبت به پخش آن برنامه‌ها وجود دارد.

وی افزود: همان شرطی که چند سال است کمیسیون فرهنگی مجلس در این مورد معمولا با صدا و سیما جلساتی داشته و در مورد آن صحبت‌هایی انجام داده و بر آن پافشاری دارد و آن شرط این است که وقتی سریال‌ها مناسب، فاخر و ارزشمند است؛ باید به شکلی در شبکه‌های مختلف پخش نشود که در ساعت پیک و اوج عبادت و برگزاری نماز جماعت در مساجد، مردم مشغول دیدن سریال‌ها باشند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: این مساله شرطی ویژه در پخش برنامه‌ها در ماه‌ مبارک رمضان هر ساله است که این شرط در طول ایام سال هم بسیار شایسته است ملحوظ شود، ولی در ماه مبارک رمضان به خاطر استقبالی که مردم از مساجد و شرکت در نماز جماعت دارند، اهمیت این مهم دو چندان و مضاعف خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به محتوای سریال‌ها و برنامه‌های مخاطب ‌محور در ایام ما ه مبارک رمضان تصریح کرد: در مورد محتوا تا جایی که در چند سال اخیر مشاهده شده، بهترین سریال‌هایی که در مناسبت‌های مختلف مانند ایام نوروز، محرم، ماه مبارک رمضان و تابستان ساخته شده، همان سریال‌هایی بوده که در ماه رمضان معمولا پخش می‌شده و کارهای ارزشمندی در یکی - دو سال اخیر در این رابطه صورت گرفته است که برخی از آنها مورد رضایت و تایید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.

وی ادامه داد: توقع داریم که باز هم حرکت رو به رشدی را برای سریال‌های تلویزیونی در ماه مبارک رمضان امسال از سوی صدا و سیما شاهد باشیم.

یحیی‌زاده در ادامه عنوان کرد: لذا از جهت کیفیت، فنی و کمیت و حتی از جهت ساعت پخش و چگونگی توزیع این سریال‌ها در شبکه‌های مختلف، باید همه‌ی این‌ها ملاحظات و حتی خط قرمزهایی داشته باشد که صدا و سیما حتما با توجه به تجربه‌هایی که داشته و مسائلی که کمیسیون فرهنگی مجلس در این چند سال اخیر دنبال کرده و از صدا و سیما خواسته است، باید نسبت به آن ‌توجه نشان دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet