خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/05/03 11:46:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کرمانشاه:

همدلی و همراهی مسولین استان برای پیشبرد کارها کمتر دیده می‌شود

**نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بالا بودن نرخ بیکاری را اصلی ترین مشکل استان دانست و خواستار توجه دولتمردان و تلاش مسئولین استان برای رفع این مشکل شد.

جهانبخش امینی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که بسیاری از زیرساخت های استان در زمان دفاع مقدس از بین رفت و پس از جنگ نیز توجه مناسبی به این استان نشد، اظهارداشت: در حال حاضر اشتغال از مهمترین مشکلات استان است که نتیجه عدم سرمایه گذاری مناسب در استان طی سنوات گذشته می باشد و نیاز است برای رفعه این مشکل هم دولت توجه ویژه‌ای به این استان داشته باشد و هم مدیران و مسئولین استان دست به دست هم داده و برای رفع این مشکل که معضلات زیادی را در پی دارد، تلاش کنند.

وی گفت: استان کرمانشاه در بخش های مختلف خصوصا کشاورزی، گردشگری و تجارت پتانسیل های بالایی دارد که چنانچه مورد توجه قرار بگیرند، قطعا هم شاهد پیشرفت استان و هم نقش آفرینی بیشتر استان در سطح کشور خواهیم بود.

امینی با اشاره به پتانسیل های بالای استان در بخش کشاورزی، گفت: همین پتانسیل ها سبب شده استان کرمانشاه به عنوان قطب کشاورزی در کشور شناخته شود که امیدواریم توجه مناسبی به این بخش هم در تخصیص اعتبارات بشود.

وی عنوان کرد: در بخش گردشگری نیز به لحاظ داشتن آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری، کرمانشاه ظرفیت بالایی دارد که متاسفاه چندان از آن استفاده نکرده‌ایم.

وی با اشاره به مرزی بودن استان کرمانشاه، آن را فرصتی برای توسعه استان دانست و افزود: در حال حاضر بخش عمده‌ای از صادرات کشور به عراق از طریق مرزهای استان کرمانشاه انجام می شود، ولی هنوز نتوانسته ایم از فرصت موجود در بازار عراق به خوبی بهره ببریم که در این صورت در ایجاد اشتغال در استان تحول اساسی صورت می گیرد.

امینی عنوان کرد: معتقدم کارهای توسعه ای در صورت مهیا بودن آرامش و امنیت از یکسو و وجود همدلی بین مسئولین از سوی دیگر شکل می گیرد. در استان کرمانشاه پس از پایان جنگ با وجود مرزی بودن شاهد امنیت و آرامش برای سرمایه گذاری بودیم، اما همدلی و همراهی بین مسئولین استان برای پیشبرد کارها کمتر دیده می شود.

وی ادامه داد: همین عدم هماهنگی و همراهی مسئولین سبب شده استان تا حدود زیادی از غافله توسعه باز بماند.

امینی عنوان کرد: تجربه ثابت کرده هر گاه مسئولین استان هماهنگ و یکدل بدنبال پیشرفت و توسعه استان بوده اند و موضوعی را از مسئولین کشوری مطالبه کرده اند، نتیجه مناسبی حاصل شده است.

امینی در ادامه عدم توجه به راه آهن غرب کشور را از گلایه های نمایندگان استان عنوان کرد و گفت: با وجود وعده های مکرر مسئولین در خصوص این پروژه، هنوز تحرک خوبی در راه آهن در حال احداث غرب دیده نمی شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به توجه اخیر مسئولین کشوری به بحث مهار آبهای سطحی در استان، گفت: قدم های خوبی جهت مهار آبهای سطحی و سدسازی در استان آغاز شده که تاثیر مثبتی بر توسعه بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال در استان خواهد داشت.

امینی اظهار داشت: در بخش حمل و نقل هوایی نیز اخیرا حرکات خوبی در استان صورت گرفته و شاهد توسعه پروازها در استان هستیم.

امینی ابراز امیدواری کرد که از پرتو برکات سفر مقام معظم رهبری به استان، بخش عمده ای از چالش های موجود مرتفع گردد.

نماینده کرمانشاه در ادامه با تقدیر از تلاش مدیریت های قبلی استان، افزود: مدیریت ارشد فعلی استان مدیری خوش فکر و توسعه نگر است که با برنامه ریزی و پیگیری مستمر کارها، آینده ای روشن را برای استان رقم می زند.

امینی در پایان با بیان این‌که مردم استان از اختلافات بین مسئولین استان خسته شده اند و از آنان توسعه بیشتر و خدمت می خواهند، گفت: تجربه ثابت کرده که ما در ثبات مدیریت توسعه پیدا کرده ایم نه در تغییر و تحولات. امروز نیز زمان آن است تمام مسئولین استان دست به دست هم داده و در جهت رشد کرمانشاه و رسیدن آن به جایگاه واقعی اش تلاش کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet