هدر موبایل
1389/05/03 11:49:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

رویکرد در سیستم آموزش عالی آکادمیکی است، نه مهارتی

**عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: می‌شود در سیستم آکادمیک آموزش عالی تغییری ایجاد کرد تا مهارت هم وارد آن شود.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات و دلیجان در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در دو ماه گذشته مجلس طی مصوبه‌ای در خصوص مراکز علمی کاربردی، مصوب داشت دانشگاه جامع علمی کاربردی به مدت 5 سال آزمون‌های خود را برگزار کند، ولیکن دولت با تشکیل سازمان ملی مهارت در شورای عالی، نقض این مصوبات را انجام داد.

وی افزود: با ایجاد مشکل در روند کار مراکز علمی کاربردی، مجلس وزرای آموزش عالی و آموزش و پرورش را به کمیسیون آموزش دعوت کرد و طی اعتراضی شدید نسبت به عمل دولت خواستار توضیح شد.

این نماینده مجلس اظهار کرد: نتیجه این جلسه این شد که دانشگاه جامع، آزمون‌های خود را برگزار کند و برای 130 هزار دانشجوی آن مشکلی ایجاد نشود.

وی با بیان این‌که رویکرد در سیستم آموزش عالی آکادمیکی است، نه مهارتی، افزود: کسی با این رویکرد مخالفتی ندارد، بلکه ما معتقدیم می‌شود در سیستم اکادمیک تغییری ایجاد کرد تا مهارت هم وارد آن شود.

نماینده محلات و دلیجان ادامه داد: در پایان جلسه کمیسیون آموزش، نمایندگان قایل به فرصت 8 ماهه به دانشگاه جامع جهت زمان مناسب فکر کردن برای جلوگیری از اتخاذ هرگونه تصمیم عجولانه شدند.

سلیمی در مورد ایجاد مراکز جدید علمی کاربردی تصریح کرد: این یک تصمیمی داخلی در سطح دانشگاه است.

وی بیان کرد: در حالی که امروز 60 هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور در مقاطع کاردانی و کارشناسی تحصیل می‌کنند، چگونه صحبت از تعطیلی مراکز آموزش عالی در کشور مطرح می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم کمکی به ارتقای علم و دانش در کشور داشته باشیم، باید ابتدا تکلیف تحصیل دانشجویانی که به دانشگاه‌های سطح پایین در خارج از کشور می‌روند و تحصیل می‌کنند و مدرک‌شان ارزش علمی ندارد، مشخص شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet