شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/05/03 12:03:00
سرویس سیاسی
نماینده ورامین:

تغییرات پی درپی مدیران اعتماد مردم راکاهش می دهد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، تغییرات پی در پی مدیریتی در سطح کشور باعث کاهش اعتماد مردم به مدیران می شود.

سیدحسین نقوی حسینی درگفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به لزوم ثبات مدیریتی درکشور، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی در واقع مجریان سیاست های دولت و همچنین قوانین مصوب در دستگاه های خودشان هستند.

نماینده ورامین با اشاره به نقشی که مدیران در اجرای سیاست ها و قوانین مصوب دارند، تصریح کرد: با توجه به نقش مهمی که مدیران در عملیاتی کردن سیاست های دولت برعهده دارند اگر آنها درجایگاه خودشان از ثبات لازم برخوردارباشند بطور طبیعی اهداف دولت  را محقق و قوانین مصوب را اجرایی کرده و طبق برنامه 5 ساله توسعه حرکت می نمایند که این در نهایت منجر به تحقق سند چشم انداز 20 ساله در کشور خواهد شد.

نقوی افزود: اما اگر مدیران با تغییرات پی درپی روبرو شده و از ثبات لازم برخوردار نباشند، برش و توقفی در اجرای سیاست های دولت و مصوبات قانونی پیش می آید.

نماینده ورامین سپس با اشاره به برنامه ای که هر مدیری برای اعمال مدیریت خود تدوین می نماید، خاطرنشان ساخت: معمولا هر مدیری برای اینکه به اهداف خود در سازمان محل مسوولیت خود دست یابد، افقی را برای آینده خود و آن سازمان تعیین می کند که اگر با تغییر مواجه شود نمی تواند برنامه های خود را عملیاتی کرده و بنابراین شکاف در اجرا پیش می آید.

وی تاکید کرد: اگر تغییر مدیران به فاصله کوتاه از هم صورت گیرد خسارت آن چندین برابر شده و به این ترتیب اعتماد مردم از مدیران از بین خواهد رفت.

نقوی با اشاره به انتخاب مدیران براساس معیارها و شاخص های تعریف شده، تصریح کرد: اگرمدیران براساس ضوابط مشخص تعیین نشوند و انتخاب آنها براساس سلیقه و گرایشات فکری باشد آن مدیر از ثبات لازم برخورددار نبوده و بنابراین با تغییرمدیران مردم دچارمشکل خواهند شد.

نماینده ورامین برای نمونه به تغییر 3 فرماندار و 2 سرپرست در طی 2 سال و نیم گذشته در حوزه انتخابیه اش اشاره کرد و گفت: این تغییر به این معنی است که بطور متوسط هر فرماندار و سرپرست در این شهر به طور متوسط 5 ماه مسوولیت داشته است که این اصلا قابل قبول نبوده و باعث شده اجرای مصوبات استانی در این شهرستان به تاخیر بیفتاد.

وی براین اساس در پایان خاطرنشان کرد:عدم ثبات مدیریتی در سطح کشور باعث خواهد شد که اعتماد مردم به مدیران از بین برود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet