ایام محرم 1398
1389/05/03 13:07:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
اسلامی:

دست‌یابی به فناوری هسته‌ای حاصل واکنش‌ درست مسئولان به تحریم‌های غرب بود

**سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت که، تمام رشد‌ها و پیشرفت‌های کشور در فناوری‌های نانوتکنولوژی، انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و هوافضا حاصل واکنش‌های درست به تحریم‌های اعمالی غرب علیه کشورمان بود.

حجت‌الاسلام حسین اسلامی نماینده مردم ساوه و سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اعمال تحریم‌های جدید علیه کشورمان گفت: جمهوری اسلامی ایران تحریم‌ها را یک فرصت تلقی می‌کند؛ تحریم‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون همراه ما بوده و موجب پالایش استعدادهای موجود در کشورمان شده است.

وی افزود: کشور تحریم‌ها را تهدید تلقی نکرد، بلکه به آنها به عنوان یک فرصت نگاه کرده است. لذا تحریم‌ها باعث افزایش انگیزه‌ها در کشور برای مقابله با طرح‌های طراحی شده دشمنان علیه کشورمان شده است.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به اینکه تحریم‌ها موجب پیشرفت بدنه کارشناسی کشور شده است، اظهار داشت: به طور طبیعی در مباحث اقتصادی افزایش هزینه‌ها با اعمال تحریم‌ها رابطه دارد.

اسلامی ادامه داد: وقتی کشور در مورد کالایی مورد تحریم واقع می‌شود به این معنا نیست که ما در دسترسی به آن کالا محدود باشیم، بلکه کالای تحریمی را می‌توان با قیمت بیشتر به دست آورد از این رو دلال‌ها و واسطه‌ها از اعمال تحریم‌ها سود زیادی می‌برند.

وی خاطرنشان کرد: این طور نیست که غرب کشوری را تحریم کرده و اجازه ندهد که آن کشور در رسیدن به مقاصد علمی ناکام بماند، بلکه تحریم‌ها فقط هزینه‌ها را برای کشورها بالا می‌برد البته در عین حال تحریم‌ها باعث شده که استعدادهای کارشناسی موجود در کشورمان نیز بالا برود.

نماینده مردم ساوه در مجلس در ادامه با تأکید بر اینکه تمام رشد‌ها و پیشرفت‌های کشور در فناوری‌های نانوتکنولوژی، انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای و هوافضا حاصل واکنش‌های درست به تحریم‌های اعمالی غرب علیه کشورمان است، گفت: اعمال این تحریم‌ها تنها در بخش مالی برای کشورمان تا حد کمی ضرر وارد داشته، اما از سوی دیگر با اعمال این تحریم‌ها کشورمان به تکنولوژی‌های مدرن نیز دست یافته است.

اسلامی اضافه کرد: اگر این تحریم‌ها نبود شاید کشور اصلا به فکر دستیابی به تکنولوژی‌های مدرن روز نمی‌افتاد، آنچه که در سال‌های تحریم کشورمان به دست آورده به مراتب بیشتر از آنچه که از دست داده‌ایم، است.

وی در ادامه خواستار پیدا کردن راه حلی مناسب برای برون‌رفت از فشارهای اقتصادی علیه کشورمان شده و گفت: باید راهکار مناسب و اصولی برای برون‌رفت از این فشارهای اقتصادی پیدا کرد، اما باید گفت که آنچه در این تحریم‌ها عاید کشورمان شد، بسیار بالاتر از آنچه که از دست داده‌ایم، است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet